W Piotrkowie mamy lekarską bibliotekę

Strefa FM Poniedziałek, 02 grudnia 201917 4596
W Piotrkowie Trybunalskim otwarto oddział Głównej Biblioteki Lekarskiej. Będzie się mieścił w piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Jej przedstawiciele podkreślają, że takie miejsce jest w trybunalskim grodzie potrzebne.

Ładuję galerię...

O swoich odczuciach dotyczących otwarcia nowego miejsca, w którym nie tylko piotrkowianie będą mogli czerpać fachową wiedzę opowiedział nam prof. Jacek Bonarek, dziekan piotrkowskiej filii UJK. - To duży sukces dla Piotrkowa i naszej uczelni. Nauki medyczne są potrzebne w naszym kraju. Cieszę się, że także w naszym mieście będzie miejsce, w którym będzie można w tym zakresie poszerzać swoją wiedzę.


Do Piotrkowa Trybunalskiego przyjechał również gospodarz głównej książnicy z literaturą medyczną. - To jeden z szesnastu naszych oddziałów. Oddziały terenowe muszą mieć taki sam dostęp do wiedzy medycznej jak centrum, czyli Warszawa - powiedział nam Wojciech Giermaziak, dyrektor Głównej Biblioteki Lekarskiej.


Na uroczystości obecni byli przedstawiciele miejskich urzędów i instytucji, ale również poseł Antoni Macierewicz, wicemarszałek woj. łódzkiego Zbigniew Ziemba oraz wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra

 

Przed rozpoczęciem uroczystości doszło do słownej konfrontacji pomiędzy marszałkiem seniorem, a jego przeciwnikami.


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)03.12.2019 19:41

Bzdura, biblioteka lekarska przy uczelni, która nie ma nic wspólnego z medycyną.
Może lepiej skupić się na promocji własnych kierunków, a nie tworzyć jakąś hybrydę, która z poważną nauką niewiele ma już wspólnego? A dziekana baaaardzo ciągnie do władzy, nie ważny jej kolor....

60


gość ~gość (Gość)03.12.2019 12:55

W Piotrkowie kształci się lekarzy ?

50


JK ~JK (Gość)02.12.2019 19:17

Widać Kielce coraz bardziej oszczędzają na Piotrkowie - jeszcze niedawno było dwóch dziekanów, teraz jest tylko jeden. Ci zarabiają niemało, więc oszczędności znaczne, tylko do czego to wszystko prowadzi?

70


blebleble ~blebleble (Gość)03.12.2019 16:00

ja wole poczytać i sam się leczyć, bo zaufania nie mam

11


cynik ~cynik (Gość)03.12.2019 07:16

Lubię czytać. I to nie tylko książki. Dlatego chętnie bym przeczytał nawet na drzwiach umieszczoną informację kiedy uruchomią od nowa przychodnię lekarską przy ulicy Próchnika. Może być nawet ręcznie napisane. Wszak dawniej ręcznie wszystko pisano....Zaś wkład pana Macierewicza w medycynę jest taki ,że przez niego i jego i działalność niektórzy osiwieli ,niektórzy ocipieli i to dokładanie.

60


gość ~gość (Gość)02.12.2019 19:37

Fajnie.Jako doktor lubię czytać ksionżki.

30


edolek ~edolek (Gość)02.12.2019 22:03

Przeczytaj i lecz się SAM.

51


M.ZG. ~M.ZG. (Gość)02.12.2019 16:22

Już przed tą wiekopomną datą funkcjonowała pełna szczegółów podstrona internetowa tej biblioteki na stronie GBL. Wraz z godzinami otwarcia (w tym - wakacyjnymi), wraz z wykazem prenumerowanych na 2019 rok czasopism, liczba woluminów, adresem, itp. CZY RZECZYWIŚCIE TAKA BIBLIOTEKA W PIOTRKOWIE PRZED 2 GRUDNIA NIE ISTNIAŁA? W takim razie czego dotyczy(ła) ta strona internetowa: https://www.gbl.waw.pl/p/oddzial-piotrkow-trybunalski . To pytanie do autora tego artykułu. Czy to sprawdził?

40


gość ~gość (Gość)02.12.2019 18:03

Do M.ZG podstrona działa od czwartku, lokal od początku listopada był odnawiany, meblowany, niestety zbiory nie chciały same się ustawić. Dlatego otwarcie dla czytelników nastąpiło 2 grudnia wraz z wystawą. Czasem warto poczytać podstrony, żeby wiedzieć kiedy są zmiany. Oddziału w Piotrkowie nie było, jest od dziś. Dostęp do czytelni i zbiorów ma każdy, natomiast do wypożyczeń kadra medyczna, akademicka i studenci

21


gość ~gość (Gość)02.12.2019 16:51

Czy nie będąc lekarzem też można wypożyczyć książki?

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat