W Piotrkowie jak w Warszawie? Będzie wspólny kandydat na prezydenta?

Tydzień Trybunalski Niedziela, 03 grudnia 201758 8521
Być może w Piotrkowie cztery partie wystawią wspólnego kandydata na prezydenta miasta. Wstępne rozmowy już się rozpoczęły – wynika z informacji „Tygodnia Trybunalskiego”.

W Warszawie ma być wspólny kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta miasta. Okazuje się, że piotrkowscy samorządowcy, którzy chcieliby „podziękować” za 12 lat prezydentury Krzysztofowi Chojniakowi, również planują zawarcie porozumienia. I to w większym gronie, z udziałem aż czterech partii.

 

Z naszych informacji wynika, że w dyskusji o wspólnym kandydacie biorą udział przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, PSL i SLD. Są one jednak mało konkretne i raczej luźne – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. – Trwają rozmowy w sprawie ustalenia wspólnego kandydata. Każdy przekonuje do swojego – powiedział nam Dariusz Klimczak, wiceprezes PSL, a zarazem prezes Zarządu Wojewódzkiego tej partii w Łodzi.

- Stworzenie wspólnego bloku jest szansą na wygranie prezydentury w Piotrkowie – powiedziała nam z kolei Marlena Wężyk-Głowacka z PO, która jest wymieniana jako kandydatka na włodarza Piotrkowa. – Na pewno takie rozmowy będą trwały – dodaje.

 

Tymczasem przedstawiciele SLD nie potwierdzają, że biorą udział w konsultacjach. - Nie słyszałem o żadnych poważnych rozmowach – mówi Artur Ostrowski, b. poseł, wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego SLD w Łodzi i potencjalny kandydat na prezydenta Piotrkowa. Zaraz potem jednak podkreśla: - Nie wykluczam takich dyskusji. Rozmawiać zawsze warto i trzeba. Sojusz decyzje w sprawie kandydata na prezydentów miast ma podjąć na początku roku.

 

Jak się dowiedzieliśmy, rozmowy czterech partii zaczęły się na szczeblu wojewódzkim, dlatego piotrkowscy samorządowcy mogli w nich nie brać udziału i mają ograniczoną wiedzę na ten temat.

A co na to PiS? - Prawo i Sprawiedliwość na pewno wystawi swojego kandydata – powiedział nam Zbigniew Ziemba, pełnomocnik miasta i powiatu. – Ostateczną decyzję podejmie Zarząd Okręgu nr 10 – dodał.

 

Kukiz’15 raczej nikogo nie wystawi. Czy kogoś poprze? Być może obecnego prezydenta, z ugrupowaniem tym są bowiem związani samorządowcy blisko współpracujący z Krzysztofem Chojniakiem. Ale żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.


Zainteresował temat?

9

7


Komentarze (58)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)04.12.2017 18:24

pff towarzysz Ostrowski uczciwy zobaczcie tylko gdzie i jak mieszka,ciekawe jak się tego dorobił, wróć komuno bo naród kuno ale na szczescie nie będzie tak łatwo, oby tylko nie ostrowski i sld

61


gość ~gość (Gość)05.12.2017 16:47

Wszystko tylko nie Pisior,precz z dyktaturą z Piotrkowa

12


gość ~gość (Gość)03.12.2017 12:47

SLD nie jest żadnym koalicjantem Chojniaka , popierają go tylko j renegaci wywodzący się z SLD

147


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)04.12.2017 21:09

Nie podniecaj się SUWERENIE bo może się okazać , Że nie masz nic do gadania bo są mądrzejsi od chłopków piotrkowskich w Warszawie? = http://natemat.pl/224523,pis-odbierze-nam-prawo-do-wybierania-prezydentow-burmistrzow-i-wojtow-trwa-napiecie-w-tej-sprawie

03


okok ~okok (Gość)04.12.2017 20:31

Komuna już była.

50


gość ~gość (Gość)03.12.2017 21:05

A co ma psl do prezydenta miasta?

43


wolny człowiek ~wolny człowiek (Gość)04.12.2017 09:21

Tylko Artur Ostrowski-bez komentarza.Zna administrację ,jest uczciwy i pogoni dotychczasowych przybocznych nieudaczników.

416


Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)04.12.2017 17:21

Cytuję:
Być może w Piotrkowie cztery partie wystawią wspólnego kandydata na prezydenta miasta. (...) w dyskusji o wspólnym kandydacie biorą udział przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, PSL i SLD.


Nie wiadomo skąd, nie wiadomo jak, i nie wiadomo po co, ale podczas czytania tego artykułu w głowie rozbrzmiewały mi słowa pewnej starej piosenki. Szło to tak:
Czterech łysych się zebrało,
rolkę papy ukraść chciało...

40


faf ~faf (Gość)03.12.2017 16:37

mam pytanie .co Macierewicz ma wspólnego z Piotrkowem?

2411


ex piotrkowiak ~ex piotrkowiak (Gość)03.12.2017 13:05

Ponieważ Gazeta Trybunalska ordynarnie tnie moje komentarze, choć są bardziej poprawne etycznie od tekstów redaktorów GT, uprzedziwszy ich uprzednio postanowiłem, że duplikaty komentarzy mógłbym zamieszczać na epiotrków.pl. Byłbym wdzięczny za pomoc redakcji i wydzielenie niewielkiego kącika dla realizacji tego zamiaru. Zdaje się być zasadne by znalazły się w jednym miejscu przez co obraz hipokryzji i zakłamania redaktorów Gazety Trybunalskiej będzie pełniejszy. Moje komentarze nie zawierają słów wulgarnych, są merytoryczne i wyważone jednak ze względu na niezgodność z propagandową linią Gazety Trybunalskiej są ordynarnie i po chamsku bez słowa komentarza zmieniane lub usuwane w całości.
[/b][/b]

612


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat