W Piotrkowie i powiecie piotrkowskim też łamią przepisy. Policja wypisuje mandaty

Policja KMP Piotrków Piątek, 03 kwietnia 202078 10214
Jedni urządzili sobie spotkanie towarzyskie w szczycie bloku, inni chcieli napić się piwa na przystanku autobusowym. Wszyscy dostali mandaty za złamanie ograniczeń, nakazów i zakazów wprowadzonych w związku z trwającym w Polsce stanem epidemii. Miniona doba pokazała, że nie wszyscy traktują obostrzenia poważnie. W trzech przypadkach policja skierowała wnioski do sądu o ukaranie.

2 kwietnia wieczorem piotrkowscy policjanci interweniowali na ulicy Pawlikowskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Trzech mężczyzn zgromadziło się w szczycie bloku. - Nie mieli usprawiedliwienia na swoje zachowanie. Koleżeńskie spotkanie zakończyło się ukaraniem całej trójki mandatami za złamanie zakazu gromadzenia się – informuje oficer prasowy komendy w Piotrkowie.

 

Wieczorem w Woli Kotkowskiej (gmina Gorzkowice) dwóch mężczyzn urządziło sobie spotkanie towarzyskie na przystanku autobusowym. Mężczyźni zamierzali napić się wspólnie piwa. Przebywali od siebie w odległości mniejszej niż dwa metry, nie reagowali na policyjne komunikaty o konieczności natychmiastowego zakończenia spotkania. Zostali ukarani mandatami.

 

Do podobnej interwencji doszło w czwartkowe popołudnie w Niechcicach. Przystanek autobusowy posłużył trzem mężczyznom za miejsce do picia alkoholu. Pomimo pojawienia się policyjnego patrolu, mężczyźni nie zamierzali opuścić miejsca zgromadzenia. W tym przypadku zostaną sporządzone materiały do sądu z wnioskiem o ukaranie.

 

Policjanci apelują! Zostańmy w domu i zachowujmy się odpowiedzialnie. Tylko bezwzględne podporządkowanie się obowiązującym regułom pozwoli na zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (78)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Sonny Boy Williamson ~Sonny Boy Williamson (Gość)03.04.2020 17:58

Jak już pisałem pod innym artykułem: mam pytanie do wszystkich mądrali: kiedy oprzytomniejecie i staniecie się odpowiedzialni? Jak zobaczycie ciężarówki z ciałami zmarłych na własne oczy, czy jak zamienią miejskie lodowisko na kostnicę. Lodowisko albo np. halę po InterMarche, bo nie będzie co z tak dużą ilością ciał zrobić? Bo jak tak dalej pójdzie, to niedługo nie wystarczy miejsc w szpitalach, żeby obsłużyć taką liczbę chorych. Ok. 10 kwietnia liczba chorych prawdopodobnie się podwoi, czyli wyniesie ok 6000, a mniej więcej 15 kwietnia osiągniemy taką liczbę, ile mamy przygotowanych łóżek w szpitalach, czyli ok 11000. Jeśli nie wierzycie w to, co Wam tłumaczę, to zapamiętajcie to co teraz mówię i przypomnijcie sobie o tym 10 kwietnia i później. Tylko, że... Właśnie... Później trzeba będzie jak we Włoszech i Hiszpanii wybierać, kogo ratować, a komu pozwolić umrzeć. Jeśli nie zmniejszymy dynamiki zarażeń i utrzyma się obecny trend, to później będzie co kilka - kilkanaście dni liczba zarażonych podwajać się i nie będzie komu leczyć takiej ilości chorych. Już są ponoć przygotowywane dodatkowe izolatoria, ale to już będzie improwizacja, bo i tak nie będzie odpowiedniej ilości sprzętu, w szczególności respiratorów. Oprzytomnijcie z pijackiego widu. Chyba, że macie już całkowity uwiąd umysłu.

36


Bogumila Karlinska Bogumila Karlinskaranga07.04.2020 15:10

to zart ze komentarz zostal usuniety za prawde ktora napisalam

10


Bogumila Karlinska Bogumila Karlinskaranga07.04.2020 15:09

o ile mi wiadomo to mandaty sa nie wazne nie ogloszono w polsce jeszcze stanu wyjatkowego a to jest podstawa do mandatu nie epidemia czy pandemia sad bedzie mial co robic po ustaniu epidemi beda cofane zaplaty mandatow

11


gość ~gość (Gość)03.04.2020 23:24

Niestety mamy wysyp durni na forum. Jedni mędrkują, inni się katują serwisami info. Ja tam sobie słucham zaległej muzyki. Zwykle nie ma na to czasu.

10


gość ~gość (Gość)04.04.2020 09:37

Ciekawe czy w którejś z licznych w naszym mieście Biedronek wypisali mandat za brak płynu do dezynfekcji przy wejściu i brak kontroli ilości klientów robiących zakupy ?

20


gość ~gość (Gość)03.04.2020 17:18

To są normalnie jaja.Rano 500zł za piwo za sklepem,popołudniu znowu 500 tylko za to że chwile pogadałem z Kazikiem pod sklepem.Nie podpisałem.

24


zmądrzeją? ~zmądrzeją? (Gość)03.04.2020 20:21

Niestety, policji ciągle mało na ulicach. Grupy młodych osób, myślę że nie skończyły 18 lat przechadzają się w rejonie fokusa. Niestety ale takiej kawalerce rozumu chyba nie przybędzie nigdy. Pozdrawiam ludzi odpowiedzialnych

52


juilian ~juilian (Gość)03.04.2020 20:01

po ile taki mandacik chodzi za nielegalne piwko w doborowym towarzystwie?

10


gość ~gość (Gość)03.04.2020 16:34

Wszędzie co by nie włączyć,jedno i to samo pier...od rana do północy corona i corona.Porady co robić,jak zdjąć rękawiczki...Przecież to jest normalny terroryzm na psychice.W lodówce wirus,w chlebaku wirus w pokoju wirus na dworze wirus..

72


gość ~gość (Gość)03.04.2020 17:41

Śmiech na sali 3 interwencje, na Wysokiej przy placu zabaw przy wieżowcu codziennie przynajmniej kilkanaście przypadków spożywania alkoholu przez spragnionych.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat