W Piotrkowie coraz bardziej kolorowo

Strefa FM Wtorek, 19 maja 20205 1091
Kolorowe krzewy, ozdobne trawy i tysiące sadzonek kwiatów trafiło już na piotrkowskie ronda, zieleńce i miejskie rabaty. Lada moment na latarniach w centrum pojawią się kwietniki pełne letnich gatunków roślin. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie powoli kończy letnie nasadzenia.
Tawuła wkrótce trafi na piotrkowskie rabaty, fot. pixabay

Nowa roślinność pojawiła się już na Rondzie Sulejowskim i Rondzie im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Trafiły tu m.in. ozdobne trawy, bez kolumnowy czy tawuły.

 

- Roślinność na rondach już prosiła się o odświeżenie, a to miejsca reprezentacyjne, zwracające uwagę nie tylko kierowców. Obecnie ekipy odpowiedzialne za miejską zieleń pracują przy parku im. Jana Pawła II, gdzie odbywa się m.in. koszenie - poinformował Mikołaj Chmielewski, kierownik Działu Utrzymania Zieleni i Porządku w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.

 

Na pasach rozdzielających jezdnie czy na parkowych trawnikach trawa jest koszona inaczej niż przed rokiem. Jak tłumaczy kierownik - jej długość jest większa ze względu na suszę. Trawa nisko koszona od razu by wysychała.

 

Niebawem na miejskich latarniach, przy urzędach i budynkach użyteczności publicznej pojawią się kwietniki. Ilość sadzonek, jakimi będą wypełnione liczona jest w tysiącach sztuk. To m.in. aksamitki, które już widać przy parku Jana Pawła II czy wzdłuż ulicy Słowackiego, a wkrótce także na Starówce.

 

Na terenie miasta trwają też prace porządkowe, prowadzone przez firmy i pracowników interwencyjnych skierowanych przez Urzędy Pracy. Do ich zadań należy czyszczenie z chwastów krawężników i chodników.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)19.05.2020 16:32

Nie chce mi się żartować

10


kol ~kol (Gość)19.05.2020 10:04

kolorowoooo a w ramach WSPARCIA dla małych i drobnych działalności gospodarczych na narutowicza PARKOMATY postawili ,,,,tak władza pomaga ,,,,,,,,,,, a podatki chce ,niech do marketów po podatki idzie ,do tych co ich promuje i działa na ich korzyści

40


Snoop drągi drong ~Snoop drągi drong (Gość)19.05.2020 07:56

No nareszcie jakieś logiczne działania... mam nadzieje.

20


his. ~his. (Gość)19.05.2020 07:55

cyt. "W Piotrkowie coraz bardziej kolorowo" Ba, coraz bardziej "wesoło". Nie wiem skąd u mnie bierze się ta "radość" Być może stąd ,że fryzjera otworzyli ,być może ,że na latarniach.....być stąd ,że na Roosevelta dziurę ominąłem jadąc samochodem ,być może ,że pomogłem niepełnosprawnej idącej po chodniku na Próchnika potknęła się na "tym torze przeszkód" i przewróciła.....

30


EP97300 ~EP97300 (Gość)19.05.2020 07:51

To niech jeszcze wytną uschnięte drzewa - np. ul. Dmowskiego naprzeciwko "Piomy" chyba z 7 sztuk.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat