W Piotrkowie będzie kolejne rondo?

ePiotrkow Poniedziałek, 23 listopada 201522 6206
Aby komunikacja miejska mogła dotrzeć do ulicy Twardosławickiej, urzędnicy zamierzali przebudować skrzyżowanie Zawodzie/Słowackiego. Właśnie podjęto decyzję o rezygnacji z tej inwestycji. Dlaczego?

Spokojnie, komunikacja miejska do Twardosławickiej i tak dotrze, tyle że inną drogą. Powodem decyzji o przebudowie skrzyżowania Słowackiego/Zawodzie były interwencje mieszkańców tej części miasta, którzy domagali się, aby miejskie autobusy dotarły do ulicy Twardosławickiej. - Prezydent zgodził się na to, ale i tak szukaliśmy sposobu, aby jak najkrótszą drogą doprowadzić tam komunikację - tłumaczy Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

 

Szukali i znaleźli. Urzędnicy podjęli decyzję, aby złożyć wniosek o dofinansowanie budowy kolejnego odcinka miejskiej obwodnicy - do ulicy Wojska Polskiego. A jeśli otrzymamy 3 mln zł... - Projekt zostanie zrealizowany w całości w 2016 roku. Jeżeli nie uzyskamy tego dofinansowania, to starczy nam środków na wykonanie odcinka obwodnicy w ograniczonym zakresie - do ulicy Twardosławickiej, łącznie z przebudową tego skrzyżowania, czyli budową ronda. A takie rozwiązanie umożliwi dotarcie komunikacji do ul. Twardosławickiej. To będzie znacznie lepsze rozwiązanie - dodaje Majczyna.

 

Zgodnie z propozycją prezydenta już zabezpieczono kwotę 6 mln zł na realizację przedłużenia obwodnicy.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

sklave sklaveranga23.11.2015 08:49

Kolejna inwestycja która powinna cieszyć. Lepsze rondo od kościoła. No ale zobaczy co z tych planów zostanie zrealizowane? Kingsajz, Szuflandia rządzi się swoimi prawami.
Foto na http://sklave.manifo.com/galeria

41


kolejny kredyt ~kolejny kredyt (Gość)23.11.2015 08:47

Na drogi kasy brak. To ja się pytam na ci Chojniak postanowił zaciągnąć kredyt na kwotę 6.000.000 zł?
http://www.bip.piotrkow.pl/upload/201511191132404nbbglafuumd.pdf

60


gość 21 ~gość 21 (Gość)23.11.2015 08:19

Na co tu rondo skoro skrzyzowanie jest przejrzyste.Kolejnego bubla chcą budować i marnotrawić kasę bo żadne rondo w miescie nie spełnia kryteriuw ronda a skoro władze Piotrkowa tylko takie buble umią budować to moze wybrali by sie chociaż do radomia i Lublina by zobaczyć jak rondo ma wygladać.Obecne ronda w mieście to dla malucha śa bwieksze samochody sie na nich nie mieszcza a partaczyc robote byle cos robic to nie ma sensu

56


rondo ~rondo (Gość)23.11.2015 08:18

Proponuję rondo, które zresztą jest niezbędne na ul. Łódzkiej przy wyjeździe z parkingu przed kościołem. I nie mówcie(piszcie) że to głupi pomysł, bo jest on taki sam (pod względem intelektualnym) jak rondo na Twardosławickiej.

55


ares1 ~ares1 (Gość)23.11.2015 07:36

To już dawno powinno być zrobione no ale!!!

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat