W Piotrkowie będzie kolejne rondo?

ePiotrkow Poniedziałek, 23 listopada 201522 6223
Aby komunikacja miejska mogła dotrzeć do ulicy Twardosławickiej, urzędnicy zamierzali przebudować skrzyżowanie Zawodzie/Słowackiego. Właśnie podjęto decyzję o rezygnacji z tej inwestycji. Dlaczego?

Spokojnie, komunikacja miejska do Twardosławickiej i tak dotrze, tyle że inną drogą. Powodem decyzji o przebudowie skrzyżowania Słowackiego/Zawodzie były interwencje mieszkańców tej części miasta, którzy domagali się, aby miejskie autobusy dotarły do ulicy Twardosławickiej. - Prezydent zgodził się na to, ale i tak szukaliśmy sposobu, aby jak najkrótszą drogą doprowadzić tam komunikację - tłumaczy Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

 

Szukali i znaleźli. Urzędnicy podjęli decyzję, aby złożyć wniosek o dofinansowanie budowy kolejnego odcinka miejskiej obwodnicy - do ulicy Wojska Polskiego. A jeśli otrzymamy 3 mln zł... - Projekt zostanie zrealizowany w całości w 2016 roku. Jeżeli nie uzyskamy tego dofinansowania, to starczy nam środków na wykonanie odcinka obwodnicy w ograniczonym zakresie - do ulicy Twardosławickiej, łącznie z przebudową tego skrzyżowania, czyli budową ronda. A takie rozwiązanie umożliwi dotarcie komunikacji do ul. Twardosławickiej. To będzie znacznie lepsze rozwiązanie - dodaje Majczyna.

 

Zgodnie z propozycją prezydenta już zabezpieczono kwotę 6 mln zł na realizację przedłużenia obwodnicy.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Lasio ~Lasio (Gość)23.11.2015 19:57

Niech najpierw Żelazną wyremontują, bo gorszej drogi chyba nie ma w Ptb

50


haaa 😁 ~haaa 😁 (Gość)24.11.2015 00:10

Nie rozumiem co niektórych z was.Kazdy kto przejeżdża przez osiedle Źródlana badz mieszka tam dobrze wie ze jest tam cos takiego potrzebne .Nie mi oceniać czy rondo czy zwykle skrzyżowanie ale obwodnica jak najbardziej powinna tam powstać miedzy innymi z powodu pieszych ktorzy nie maja odpowiedniej drogi aby dostać sie w kierunku miasta.w ciagu dnia jest to powiedzmy bezpieczne ale wieczorem na zwężeniu kolo kurnika kazdy modli sie o bezpieczne przejście a kiedy trzeba isc tam jeszcze z dzieckiem w wózku wole nie pisac.Kierowcy maja problemy w na takich ludzi bo oni sa ważniejsi wiec obwodnica na pewno chodź troche zmniejszyła by problem.A co do komentarza ktory tyczyl sie masarni...czy naprawde uwazasz ze komus takienu jak oni sa potrzebne mzk-i? Oni maja swoje auta o ktorych nie jeden z nas moze pomarzyć a mzk-a na twardoslawickiej to dla nich kolejna kupa zlomu ktora bedzie blokowała droge dojazdu do ich firmy.

31


Leito ~Leito (Gość)23.11.2015 08:27

Rondo to by się przydało na Dmowskiego-Armii Krajowej-Żelazna.

381


colo ~colo (Gość)23.11.2015 17:52

A kiedy będzie na skrzyżowaniu ulic: Dmowskiego, Armii Krajowej, Żelaznej ??????????????

60


Aman Amanranga23.11.2015 16:46

Wolę być tępy i mieć coś do napisania niż być "ostry" jak Ty i mieć gó..o do powiedzenia. Oby Twój talent komentatorski nadal się tak pięknie rozwijał. A potrafisz napisać jakieś zdanie podrzędnie złożone czy tylko potrafisz pisać zdaniami prostymi? Choć do tego też trzeba mieć wykształcenie. Tylko niekoniecznie wyższe niż podstawowe. Pozdrawiam.

31


dotchła pani wózku ~dotchła pani wózku (Gość)23.11.2015 16:03

Gaik od Chojniaka ma tam masarnie,więc dla niego zbudują obwodnice,żeby jedna emzetka mogła tam dojechać,nóż się kuźwa w kieszeni otwiera!!!!!!!!!
A ludzi z ul.Energetyków olał ciepłym moczem.

41


sulejów ~sulejów (Gość)23.11.2015 15:23

jeśli mowa o rondach to może by się ktoś w końcu zainteresował stanem Ronda Sulejowskiego. Jest w opłakanym stanie, dziura na dziurze. W dodatku warto też poprawić nieco oznakowanie bo bylo tam sporo wypadków.

100


do "Aman" ~do "Aman" (Gość)23.11.2015 10:40

Aman, ale Ty tępy jesteś!!!

54


Aman Amanranga23.11.2015 10:36

Ten artykuł nie trzyma się przysłowiowej "kupy". Z jednej strony:

Cytuję:
W Piotrkowie będzie kolejne rondo?


a z drugiej zaraz:

Cytuję:
Właśnie podjęto decyzję o rezygnacji z tej inwestycji.


Tytuł powinien brzmieć: W Piotrkowie nie będzie kolejnego ronda.

43


😊 ~😊 (Gość)23.11.2015 06:52

Na cholerę tam rondo emzetki nie mogą przejechać z powodu za niskiego wiaduktu który ma 2.30m wysokości i mzk sie nie mieszczą

16


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat