W Piotrkowie będzie jednak porodówka...(AKTUALIZACJA)

Strefa FM Poniedziałek, 19 sierpnia 201944 11273
Szpital Wojewódzki przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie prawdopodobnie będzie prowadził od 1 października oddziały położniczo-ginekologiczny i noworodków w ... Centrum Matki i Dziecka przy ul. Roosevelta. Przynajmniej do końca roku. Zarząd Powiatu Piotrkowskiego wyraził bowiem zgodę na nieodpłatne przekazanie sprzętu oraz wyposażenia, a także użyczenia pomieszczeń Szpitalowi Wojewódzkiemu.
fot. archiwum epiotrkow.pl

- Potrzebujemy podpisać umowę, która mówiłaby o tym, że potencjał sprzętowy będzie przekazany w formie darowizny, a potencjał lokalowy w formie użyczenia. Na te warunki do chwili obecnej władze powiatu piotrkowskiego się nie zgodziły. Są one spowodowane przez okoliczności, które stworzyła decyzja dyrekcja szpitala powiatowego i są to warunki jedyne,  korzystne dla pacjentów - powiedział Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego. 

 

Z informacji przekazanych nam przez służby prasowe Starostwa, Zarząd Powiatu Piotrkowskiego, po wcześniejszych negocjacjach z przedstawicielami Zarządu Województwa, w poniedziałek 19 sierpnia zdecydował o nieodpłatnym przekazaniu sprzętu oraz wyposażenia, a także użyczenia pomieszczeń Szpitalowi Wojewódzkiemu w Piotrkowie, w celu – jak podkreślono - kontynuacji realizacji świadczeń od 1 października 2019 roku. Decyzja Zarządu Powiatu i dyrekcji Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie oznacza, że od tego dnia oddział ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny nadal funkcjonował będzie w budynku przy ul. Roosevelta, w strukturach Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie. Przypomnijmy, że PCMD wypowiedział umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na prowadzenie wymienionych oddziałów.

 

Już w marcu z inicjatywy Starosty Powiatu Piotrkowskiego, toczyły się trójstronne rozmowy (wicewojewoda, wicemarszałek i starosta). Zarząd Powiatu, w czerwcu tego roku, zapewnił Zarząd Województwa Łódzkiego, o pełnym partnerstwie i współdziałaniu w celu kontynuacji realizacji usług ginekologiczno-położniczych i neonatologicznych dla mieszkanek miasta i powiatu piotrkowskiego. Dlatego też na początku sierpnia powołano Zespół zadaniowy, w skład którego weszli przedstawiciele dyrekcji obu szpitali, Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi i Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim - informuje Aneta Stępień, asystent prasowy Starostwa.

 

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił w poniedziałek konkurs na prowadzenie oddziałów położnictwa i ginekologii, neonatologii oraz świadczenia w izbie przyjęć w Piotrkowie. Wartość umowy w przypadku oddziału ginekologiczno - położniczego do końca roku wynosi prawie 1,5 mln zł w okresie od 1 października do 31 grudnia. Oferty można składać do 11 września, zaś rozstrzygnięcie postępowania planowane jest 9 dni później.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (44)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

eskulap ~eskulap (Gość)20.08.2019 22:15

To nie Bartkowska, nie Wojtysiak czy Cubała robią reformę szpitala bo to pionki Janusza Tamili.
Pytanie: co z hasłem wyborczym PSL " Poprawa dostępności do służby zdrowia", kiedy potrafią tylko zlikwidować służbę zdrowia a przykładem jest szpital przy ul. Roosevelta. Radni PIS pozorują troskę i przyklepuje poczynania Starostwa. G...... obchodzą Ich pacjenci a zwłaszcza pracownicy.
Apel do pracowników szpitala - weźcie sprawy w swoje ręce i rzucie z zdrowego organizmu szpitala szarańczę.

10


gość ~gość (Gość)20.08.2019 20:12

Do komentarza o najlepszych.Samochwala w kącie stała.....

10


A Mediateka? ~A Mediateka? (Gość)20.08.2019 17:34

Mam nadzieję, że zostaje?

01


s gość ~s gość (Gość)20.08.2019 16:53

Niech wszystko przejmie Rakowska po co ten cały cyrk

12


gość ~gość (Gość)20.08.2019 16:53

Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi. Pieniądze. Ktoś musi płacić za leczenie ludzi a widocznie w Nfz brakuje kasy i przerzuca to na szpitale, a szpitale na swoich właścicieli, a tym zapewne już kasy brakło i muszą coś z tym zrobić, więc robią. Przecież jakby szpitalom dobrze płacono za leczenie to by każdy chciał mieć szpital a tak to kazdynucieka i broni się przed szpitalami. Patrz nasze miasto Piotrków, władze miasta bronią się rękoma i nogami.

41


gość 5 ~gość 5 (Gość)20.08.2019 15:30

A ja się pytam co dalej z przychodniami i opieką nocną podległymi pod szpital. Co dalej z oddziałem wewnętrznym (kardiologicznym)?

40


hue ~hue (Gość)20.08.2019 13:13

Brakuje stwierdzenia,że to zasługa Starosty. ePiotrków jak TVP.

60


ależ ~ależ (Gość)20.08.2019 14:38

To co sie dzieje z tym szpitalem, jego załogą , lekarzami to jest jakaś farsa!! Ta placówka nigdy nie miałą szczęścia do dyrektorów, którzy mieliby pomysł na rozwój i bilansowanie się chociaż w jakimś małym stopniu. To co zrobiła dyr jest rzecza niedopuszczalną, ale rozumiem ze zrobiła to w porozumieniu lub na polecenie szefostwa, a szczególnie tego jednego z tylnego siedzenia. Od zawsze mowiła, że lekarzy na porodówce i gin jest za duzo to samo położnych, ale czy ktos chcoiaż przez chwil ę wspomniał, że oddziałowa połozniczego, została najlpeszą położną w łódzkiem?!?!?!?!?! Czy asystent prasowy nie wiedział o tym. To samo z lekarzami z neonatologii. W takim wypizdówku jest najlepsza połozna i najlepszy neonatolog pediatra!!!!!!!
Pamiętajcie o tym kiedy wpadniecie na kolejny genialny i przede wszystkim " ekonomiczny" pomysł!!!!
Zastanawiam się czy przy tych wszelkich przenosnach i innych hecach nie doszło do naruszenia dyscypliny finansówów publicznych , szczególnie w zakresie kupna samochodu, o którym tu wiele razy wspominanno

61


gość ~gość (Gość)19.08.2019 17:02

Wszystko oddane za darmo? Pani Dryrektor PCMD chyba nie będzie zadowolona

11


gość ~gość (Gość)20.08.2019 11:11

Będzie, nie będzie, będzie, nie będzie, będzie...Zdecydujcie się wreszcie...

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat