W Piotrkowie będzie drugie kino

UM Piotrków Trybunalski Środa, 13 listopada 201941 12796
Piksel - tak nazywać się będzie kino studyjne, które wkrótce uruchomione zostanie w piotrkowskiej mediatece.
piotrkow.pl

Piksel wyposażono już w projektor, oprogramowanie wraz ze sterowaniem, system nagłośnienia i profesjonalne oświetlenie. Kino startuje już w najbliższy czwartek 14 listopada. 


– W kinie studyjnym spotkamy wiele filmów niszowych, które zostały stworzone dla “idei”, a nie “dla pieniędzy” – mówi - za pośrednictwem strony internetowej piotrkowskiego magistratu - Renata Wojtczak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie. – Ponadto będziemy mogli stworzyć dyskusyjny klub filmowy. Po obejrzeniu filmu miło jest porozmawiać z kimś na jego temat, poznać opinie na temat fabuły, reżyserii czy gry aktorskiej. A później umówić się na kolejny film.

 

Jak informują urzędnicy magistratu, utworzenie kina było możliwe m.in. dzięki pieniądzom z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach zadania „W małym kinie – zakup pierwszego wyposażenia kina w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie”.

 

14 listopada o godz. 18.30 pokazane zostaną dwa filmy. Pierwszy to "Następna stacja Piotrków Trybunalski”. Projekcję kolejnego - „Wspomnienie lata” poprzedzi spotkanie z Adamem Guzińskim i Urszulą Grabowską-Ochalik.

 

A filmy w Pikselu mają być pokazywane w czwartki i soboty. 

 

Piotrkowscy kinomani z pewnością pamiętają niezapomniane seanse filmowe w kinie Pegaz, które kilkanaście lat temu funkcjonowano w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie. Oby Piksel przejął tę tradycję. 

 


Zainteresował temat?

14

5


Komentarze (41)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.11.2019 23:31

Masakra .
Ludzie uciekają z miasta bo brak pracy itp ,to ceny za rozrywkę idą w górę żenada.
Brak słów.zamiast zachęcić młodych pracą, rozrywką to sami wyganiaja z miasta ,nasze miasto idzie na psy zostaną sami EMERYCI ,ZEBY WSPOMAGALI KOSCILY I DAWALI NA TACE taką jest prawda .powodzenia życzę.
Fajnie że tam nie mieszkam od kilkunastu latach i mam spokój Ale tam się wychowałam i lubieb spędzać czas Ale już niema praktycznie gdzie ..
BRAK SLOW DLA WLADZ .
POMYŚLCIE COS DLA.MLODIZEZY NA WEEKEND???

101


gość ~gość (Gość)14.11.2019 21:41

Uwazam ze to fajny pomysł...brakowalo mi takiego miejsca gdzie bedzie mozna obejrzeć niekomercyjny film.super będę korzystac.
A dla tych ktorzy tylko krytykuja wyrazy współczucia...
Piotrkow oferuje sporo mozliwosci spedzenia wolnego czasu wystarczy sie troche lepiej przyjrzeć...

11


gość ~gość (Gość)14.11.2019 20:19

Można przyjść z pieskiem?

10


gość ~gość (Gość)13.11.2019 13:10

Proponuję aby zamiast kolejnych dziwnych pomysłów, po prostu zacząć wynajmować mediatekę komercyjnie, na potrzeby organizacji wesel, komunii czy chrzcin. Przynajmniej jakiś grosz wpadnie.

175


gość ~gość (Gość)14.11.2019 10:17

Projektor i krzesła z Ikei. Oto "kino" na miarę tego miasta. W końcu m.in. po to wybudowano za grube miliony Mediatekę.

100


kinomaniak ~kinomaniak (Gość)13.11.2019 07:40

Kino z takimi niewygodnymi krzesłami? Koń by się uśmiał.

267


mnopr ~mnopr (Gość)13.11.2019 18:32

jakie miasto takie kino, maci już zamek, który zamkiem nie jest więc niech będzie też kino, które z kinem nie ma nic wspólnego, ciekawe co w tym przybytku jeszcze uruchomią żeby tchnąć w niego życie i żeby udowodnić, że wydane na budowę pieniądze dają radość mieszkańcom, wiwat Piotrków, wiwat Chojniak, wiwat Błaszczyński

183


gość ~gość (Gość)13.11.2019 23:34

Emeryt to cały Piotrków jeśli Pan,/pani ma takie potrzeby niech zadziała A nie likwidują bary , dyskoteki i spotkania młodych bo emeryci spać.cca , niech se przypomną lata jak byli młodzi w wieku 18/30 zaczyna się życie

90


Cwaniak z gazowni miejskiej ~Cwaniak z gazowni miejskiej (Gość)13.11.2019 19:03

Kino bambino

62


gość ~gość (Gość)13.11.2019 21:53

A po co? Obecne zaspokaja wszystkie potrzeby.

53


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat