W Piotrkowie Trybunalskim powstaje Sportowy projekt filmowy

Tydzień Trybunalski Środa, 03 lipca 201918 5389
W jego realizację zaangażował się piotrkowski operator Jarek Marczyk, któremu pomaga kilku sportowców. Dlaczego autor zdecydował się na stworzenie tego unikalnego filmu dokumentalnego? Co chce w ten sposób przekazać? Kiedy premiera?

Tydzień Trybunalski: Co skłoniło Cię do podjęcia tego wyzwania?

 


Jarek Marczyk: Od dawna działam w branży Foto-Video, moimi klientami są przede wszystkim państwo młodzi, ale zawsze chciałem zrobić jakąś formę filmu fabularnego lub dokumentalnego. Niedawno byłem w kinie na filmie Underdog, który mnie zainspirował. Zresztą od zawsze oglądając jakiś film skupiałem się na tym jak został nakręcony.

 


Dlaczego akurat film o tematyce sportowej?

 


Sport jest moją drugą pasją i zawsze chciałem połączyć te dwa wątki. Chciałbym przekazać przeciętnemu człowiekowi, jakie korzyści daje sport, czyli hartowanie charakteru, realizacja celów i przekraczanie granic, ale od strony sportowca. Sam widzę, jakie sport ma przełożenie na moje codzienne życie.

 


Kogo zaprosiłeś do współpracy?

 


Zrobiłem casting i poprosiłem, żeby zgłosili się do mnie ludzie, którzy chcieliby się pochwalić swoimi osiągnięciami. Spośród 30 kandydatów wybrałem 6 osób, Bartka Janiszewskiego i Rafała Krawczyka, czyli piotrkowskich kulturystów, mistrzów Polski, Marka Mazura i Kasię Gletkier, którzy trenują sztuki walki, Rafała Marchwińskiego z Piotrkowskiego Klubu Tri Aktywny Piotrków oraz Kubę Kazulaka, który uwielbia runmageddony, czyli biegi z przeszkodami. Ostatnio przez 24 godziny wbiegał po schodach w hotelu Marriott, aby osiągnąć wysokość Mount Everestu. Chciałem pokazać zaangażowanie tych ludzi, co siedzi w ich głowach, dlaczego im się chce, a inni prawie w ogóle się nie ruszają.

 


Na jakim etapie jest ten projekt?

 


Zrobiłem intro, które można obejrzeć na Facebooku, chcę, żeby ten film miał dużą jakość. Kilka dni temu rozpocząłem zdjęcia, skończę prawdopodobnie jesienią, ponieważ chcę pokazać drogę każdego z bohaterów do upragnionego celu, czyli mistrzostw, turniejów itd. Chciałbym, żeby widz się z nimi utożsamiał.

 


Jak będzie skonstruowany ten film?

 


Chcę, żeby to był nowoczesny dokument, pełen emocji i pasji. Chcę uchwycić motywację bohaterów. Całość będzie trwała od 90 do 120 minut. Premiera odbędzie się prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

 

W Piotrkowie Trybunalskim nikt czegoś podobnego nie zrobił?

 


Mierzę wysoko, uwielbiam kręcenie ślubów, ale potrzebuję też nowych bodźców do działania, a ten projekt jest ogromnym wyzwaniem, któremu mam nadzieję sprostam.

 


Niedawno piotrkowianie: JoDa JSM, Sacza, DJ Zombie oraz Kdox nagrali piosenkę pod tytułem „ Z serca kamień AKS”. Kompozycja to hołd dla dokonań piotrkowskich zapaśników, trenerów i innych ludzi skupionych wokół tej dyscypliny sportowej w obu stylach. Nakręcono też teledysk.

 


Też będę chciał znaleźć jakiś zespół, który zajmie się oprawą dźwiękową i nagra piosenkę do tego filmu, ja mógłbym wtedy nakręcić teledysk. Chciałbym, żeby to był jak najszerszy projekt, z którym będzie się identyfikować jak najwięcej osób.

 


Dziękuję za rozmowę i powodzenia.

 


Rozmawiał Kamil Budny.

 

 

 

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)09.07.2019 06:35

Jeszcze brakuje Tomasza Z, najlepszy sportowiec. I ekipa Calipso gotowa

10


gość ~gość (Gość)07.07.2019 13:21

Wszystkie działania promujące aktywność fizyczną zasługują na wielkie TAK!!! Popieram pomysł????

30


gość ~gość (Gość)07.07.2019 16:19

Jakie to Polskie. Do krytykowania i hejt owania cała kolejka. To działania to nagle pusto się robi. Trzymam kciuki.

31


gość ~gość (Gość)06.07.2019 07:33

Projekt spoko, ale oprócz Rafała, to z nich sportowcy, jak ze mnie baletnica!!!!

41


gość ~gość (Gość)04.07.2019 16:52

Mój syn chciałby grać w hokeja ale gdzie za kortami?

12


gość ~gość (Gość)04.07.2019 16:01

Kulturystyka to żaden sport i większość ludzi się z tym zgodzi. Łukasz to jaki sportowiec? Bierki, szachy czy balet?

81


gość ~gość (Gość)04.07.2019 11:06

Jacy sportowcy? Mazur..

41


gość ~gość (Gość)03.07.2019 13:50

Czyli dawna - obecną ekipa calypso... ????

61


gość ~gość (Gość)04.07.2019 08:57

Ludzie kochani, nie dogodzi się wszystkim... Dlaczego wszędzie tylko krytyka, narzekanie itp. Skład super, gratuluję, trzymam za Was kciuki!

20


hmm ~hmm (Gość)03.07.2019 15:13

hahahahaha piotrkowski sport a nie ma zapasów ani ręcznej??:DDDD

111


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat