W Niechcicach powstanie przystań wioślarska

ePiotrkow Środa, 17 czerwca 20155 4043
Już niebawem, oficjalnie powstanie w Niechcicach przystań wioślarska. Pomysłodawca projektu, Lech Pawlak (były instruktor i zawodnik wioślarstwa) wyjaśnia, że to kwestia kilku tygodni.
W marcu zorganizowano Pierwsze Mistrzostwa Gminy Rozprza na ergometrach wioślarskich, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

- Od listopada 2014 prowadzę zajęcia wioślarskie w Zespole Szkolno - Gimnazjalnym w Niechcicach. W tym celu dojeżdżam z Warszawy dwa razy w tygodniu. Okazuje się, że sport ten cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem, dlatego już kilka miesięcy temu założyliśmy klub UKS REMO Niechcice. Złożyłem także wniosek o umożliwienie nieodpłatnego korzystania z części terenu znajdującego się przy tamie Zalewu Cieszanowickiego, nieopodal Mierzyna – wyjaśnia Lech Pawlak.

Teren, o którym mówi Pawlak ma zostać zagospodarowany na potrzeby Przystani Wioślarskiej UKS REMO Niechcice, a w przyszłości również UKS AVIRON Mierzyn oraz Klubu LZS GROBLA Mierzyn, który zajmowałby się koordynacją szkolenia uczniowskich klubów, organizowaniem zawodów sportowych dla całej gminy , itp. - Nasze potrzeby to dwa pomieszczenie na szatnię i salę do ćwiczeń, toalety i garaż dla łodzi i wioseł. Chcemy organizować dzieciom zajęcia i zawody, zwłaszcza, że członkostwo w klubie zadeklarowało już kilkadziesiąt osób. Na razie wszystko jest na dobrej drodze – podsumowuje Lech Pawlak.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rozprzanin ~Rozprzanin (Gość)18.06.2015 15:21

Ta wiadomość to z okazji zbliżającego się dnia 01 kwietnia ?!?

11


anm ~anm (Gość)17.06.2015 17:20

Kurde, już myślałem, że na stawie niechcickim będą pływać, bo innego większego zbiornika tu nie ma. Ale okazuje się, że chodzi o zalew. Powodzenia!

20


-Mierzyn ~-Mierzyn (Gość)17.06.2015 12:43

W Mierzynie mają powstać takie kluby? Pierwsze słyszę...

10


jaki ~jaki (Gość)17.06.2015 12:40

najważniejsze to wypłynąć na szerokie wody , cokolwiek by to znaczyło

30


Jeeeej ~Jeeeej (Gość)17.06.2015 12:17

Mieszkam w Niechcicach, a pierwsze słyszę i tym.. Nieźle.. :)

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat