W Moszczenicy dopłacą do adoptowanego psa?

Strefa FM Wtorek, 04 grudnia 201213 3626
Gmina Moszczenica, wzorem Chojnic, chce płacić za adopcję psa ze schroniska. - To lepsze dla zwierząt i tańsze dla budżetu gminy - przekonywał radnych wójt Marceli Piekarek.

- Jesteśmy właścicielami osiemdziesięciu psów, na które wydajemy z budżetu w stosunku rocznym ponad 200 tysięcy złotych. Nie ukrywam, że jest to olbrzymie obciążenie - mówi Marceli Piekarek.

Pomysł wójta polega na wypłacaniu adoptującym zwierzę po 300 złotych. Zanim jednak osoba otrzyma pieniądze będzie musiała podpisać umowę, w której zobowiąże się do wydania pieniędzy na potrzeby psa oraz wyrazi zgodę na kontrolę warunków w jakich będzie on trzymany.

Radni przychylili się do tej próby wprowadzenia oszczędności. A jest o co walczyć.
Rocznie gmina Moszczenica wydaje na bezdomne zwierzęta tyle samo co na bieżące remonty drogi.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (13)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jaacek ~jaacek (Gość)05.12.2012 12:04

Moszczenica..... szkoda słów. Ilu mieszkańców Moszczenicy zostało zatrudnionych w ostatnich 5 latach w Piotrkowie?

00


zxc ~zxc (Gość)05.12.2012 09:55

Teraz na psy wydają o wiele więcej. Jak pomysł wypali to gmina zaoszczędzi i będzie miała na dzieci. Czytajcie ze zrozumieniem. To nie boli!

00


mieszkaniec ~mieszkaniec (Gość)05.12.2012 08:59

Dobry pomysł! Jeśli tylko umowa będzie dobrze skonstruowana to popieram takie rozwiązanie.
Pieniądze, które musieliby wydać na psy mogą wydać gdzie indziej.

00


Pietrek Pietrekranga05.12.2012 07:49

"abcdefg" napisał(a):
Gdzie ,z takim pomysłem na wieś?Przecież z góry wiadomo że niebawem będziemy czytać o znęcaniu sie nad zwięrzętami.Na wsi z reguły jest tak:jak jest chory pies ,przychodzi sąsiad z łopatą i po problemie...lub zprzyjażniony pan myśliwy.Ludzie zastanówcie się....Przecież nawet żaden szanowany hadowca nie sprzeda psiaka na wiochę...

wez nie u ogolniaj a w miescie jak ma idzie wlasciciel do pracy pozniej zakupy i pies siedzi 10 godzin nawet sie wysrac i wylac nie ma gdzie. A do temtu na psa 300 a na dzieci z gminy 70 zl na dziecko pies lepszy jak czlowiek

Komentarz był edytowany przez autora: 05.12.2012 07:50

00


CHORY KRAJ ~CHORY KRAJ (Gość)05.12.2012 02:01

Cytuję:
W Moszczenicy dopłacą do adoptowanego psa?

Już się całkiem we łbach poprzewracało... Zajmijcie się najpierw dziećmi które w biedzie i nędzy w tym kraju żyć muszą! To że pies michy nie dostanie to można dostać za to nawet 5 lat ale jak dzieci niedożywione chodzą bo rodziców niekiedy jest nie stać nawet na podstawowe rzeczy to wtedy jest dobrze! Co za pop...ny kraj!

Cytuję:
~abcdefg (Gość)
3 godziny temu, 22:56
Gdzie ,z takim pomysłem na wieś?Przecież z góry wiadomo że niebawem będziemy czytać o znęcaniu sie nad zwięrzętami...

Następny mądry z miasta... To wytłumacz mi dlaczego w miejscowościach: Wola Bykowska, Kafar, Karlin i dalej w stronę lasu przynajmniej raz a niekiedy i dwa razy w miesiącu z aut z tablicami EP wyrzuca się psy??? Miesiąc temu jacyś przejezdni Forda Fiestę rozbili bo jakiś klient z miasta właśnie też psa dzień wcześniej wypuścił i się błąkał po okolicy! I co Ty na to?

00


abcdefg ~abcdefg (Gość)04.12.2012 22:56

Gdzie ,z takim pomysłem na wieś?Przecież z góry wiadomo że niebawem będziemy czytać o znęcaniu sie nad zwięrzętami.Na wsi z reguły jest tak:jak jest chory pies ,przychodzi sąsiad z łopatą i po problemie...lub zprzyjażniony pan myśliwy.Ludzie zastanówcie się....Przecież nawet żaden szanowany hadowca nie sprzeda psiaka na wiochę...

00


MuHa ~MuHa (Gość)04.12.2012 15:54

Pomysł bardzo mi się podoba i może niepotrzebnie szukam dziury, ale co z ludźmi, którzy są zdesperowani na zdobycie pieniędzy? Alkoholik, ćpun, cygan, czy ktoś kto nie ma co jeść od dwóch tygodni - dla nich podpisanie umowy to tyle co ruszyć długopisem i podpiszą wszystko...

00


ogórek ~ogórek (Gość)04.12.2012 15:37

"do-sklave" napisał(a):
jak dla mnie jestes waflem i burakiem


Odezwał się wielbiciel wójta z ogródków koło Batorego.
Jak tam korniszony zdążyliście pozbierać????
a śledzie na tych krzakach owocowych nie zmarzły???

00


do sklave- ~do sklave- (Gość)04.12.2012 15:04

jak dla mnie jestes waflem i burakiem

00


ann ~ann (Gość)04.12.2012 14:53

brawoPanie Wójcie. oby tak dalej.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat