W I LO maseczki obowiązkowe na przerwach

ePiotrkow Czwartek, 03 września 202033 4612
Po prawie półrocznej przerwie uczniowie wrócili do szkół. Ze względu na trwającą wciąż epidemię w niektórych szkołach dzieci i młodzież zobowiązani są przez dyrektorów do zasłaniania ust i nosa. Tak jest na przykład w I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie. Dyrektor liceum – na antenie Strefy FM – wyjaśniał, dlaczego konieczne było wprowadzenie takiego obowiązku.
1 września w I LO w Piotrkowie

- Jezuici nie przewidzieli epidemii, dlatego ze względu na przysłowiowe „wąskie gardła” w kilku miejscach w budynku szkoły, musiałem wprowadzić obowiązek zasłaniania nosa i ust w czasie przerw - na korytarzach, klatkach schodowych i w toaletach – mówił Henryk Michalski. - Mamy miejsca w szkole, które są bardzo wąskie, więc… po prostu nie miałem wyboru.


W „Chrobrym” konieczne było też wprowadzenie innych zmian, z których uczniowie niekoniecznie są zadowoleni. - Niestety musieliśmy trochę wydłużyć ich pobyt w szkole – mówi dyrektor I LO. - Wcześniej, tzn. w poprzednim roku szkolnym, zajęcia kończyły się wyjątkowo o godz. 15.05, dziś część zajęć, jak religia czy wychowanie fizyczne, bardzo często kończą się o 15.05, a nawet przed godz. 16. Podczas rozpoczęcia roku szkolnego apelowałem do uczniów o rozwagę. Oby nie było potrzeby wprowadzenia przerwy w stacjonarnej edukacji. Wszyscy chyba zadają sobie pytanie, jak długo uda nam się wytrwać w tym stacjonarnym nauczaniu. Wszyscy z lekkim niepokojem wyczekują, co przyniosą najbliższe dni czy tygodnie. Popieram decyzję o powrocie uczniów do szkół. Nie ukrywam też, że już w marcu czy kwietniu byłem zwolennikiem podejmowania takich decyzji „na dole”, tzn. terytorialnie.


Zainteresował temat?

2

5


Komentarze (33)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)04.09.2020 23:11

W 2 lo maseczki cały czas, na lekcjach również..

00


gość ~gość (Gość)03.09.2020 17:15

A w TPS wszyscy na przerwie na nie epidemiologicznego szluga do parku. Gdzie sanepid, gdzie straz miejska, gdzie policja. Nauczyciele chca podwyżek, za co jak dzieciarni nie potrafią w szkole upilnowac tylko szlajają się po miescie. W trakcie lekcji jak i przerwy to szkola ponosi piecze nad bezpieczeństwem uczniów.

55


Japier ~Japier (Gość)04.09.2020 07:37

1 osoba w sklepie bez maseczki - mandat i zamknięcie sklepu. 500 osób w szkole bez masek - nie widzę zagrożenia i problemu! Co to za kraj?

20


Pierre D. ~Pierre D. (Gość)03.09.2020 23:20

No cóż, dyrektor wydał takie durne zarządzenie, bo takie wytyczne nałożył minister. Minister dostał wytyczne od premiera. Premier dostał wytyczne z zewnątrz, od macherów od NWO. I wszystko jest zgodne z tzw. piramidą Rothschilda - na szczycie zarządu tego świata znajdują się bankierzy, którzy "kreują" pieniądze z powietrza, na samym dole zwykły motłoch, który musi się dostosować do najgłupszych wytycznych płynących z góry. Spływ wytycznych odbywa się kaskadowo z góry na dół. W ten sposób wąska klika zarządza kilkoma miliardami ludzi. System genialny, bo działa od dawna, a motłoch się jeszcze nie połapał. No ale w sumie jak tu się połapać, jeśli nie tylko służalcze media, ale nawet szkoły ochoczo ogłupiają?

Cytuję:
Wszyscy chyba zadają sobie pytanie, jak długo uda nam się wytrwać w tym stacjonarnym nauczaniu.


Odpowiedź jest banalnie prosta: tak długo, jak długo nie będzie się robić covidowych testów. Jeśli 80% tych testów daje wyniki fałszywie dodatnie, to czego się można spodziewać po ich zrobieniu? No oczywiście, że "epidemii"!
Zresztą ja do szkoły już nie chodzę, więc mało mnie obchodzi, co tam będziecie sobie na gębach nosić. Możecie nawet w koszach na śmieci paradować. Około 30 lat temu był prekursor takiego rozwiązania - założył podczas lekcji nauczycielowi na głowę kosz na śmieci. Ale wtedy rozdmuchano z tego aferę na cały kraj, ogólnie czyn wzbudził powszechne oburzenie. Podejrzewam jednak, że dziś nauczyciele sami by sobie takie kosze pozakładali, gdyby przyszły takie wytyczne z ministerstwa. Cóż, wtedy nikt nie panikował, gdy ktoś pokasływał, albo miał gorączkę. A dziś mamy tabuny covidian o mentalności kurczaków z poniższego filmiku:
https://joemonster.org/filmy/103649/Czego_boja_sie_kurczaki_
Pozdrowienia dla tych, którzy zachowali jeszcze zdrowy rozsądek.
A.B./P.D.

21


ono onoranga03.09.2020 20:53

Wystarczy zobaczyć co się dzieje na przerwach pod TPS zero maseczek grupy uczniów przemieszczających się do parku w jednym momencie tam jest ponad 50 osób może warto się zainteresować czemu uczniowie opuszczają mury szkoły

33


gość ~gość (Gość)03.09.2020 23:13

Może niech ktoś z redakcji wybierze się w czasie trwania przerwy w okolice ekonomika, my tu na osiedlu mamy koszmar. Wszędzie palą i rzucają pety, przekleństwa jakich nigdy nie słyszałam, klatki moczem zanieczyszczają, wysiadują tylko okoliczne ławki, niektórzy piją po prostu sieją patologie. Bardzo proszę redakcje aby przybyć na miejsce (okolice targowiska, i skwerek między blokami) to jest koszmar, dlaczego dyrekcja pozwala uczniom na takie występy, totalny brak odpowiedzialności ze strony pedagogów, my tu mieszkamy, żyjemy, wychowujemy dzieci, chcemy spokojnie żyć, to co się w tej szkole i jej okolicy dzieje to patologia totalna, uczniowie Bufowlanki czy 4 LO są bez zarzutu tylko ekonomik nie panuje nad uczniami. Bardzo proszę redakcje o pomoc w rozwiązaniu problemu, będziemy informować o problemie radnych i pisać do prezydenta o interwencje, ulica, skwer czy nasze klatki to nie jest korytarz szkolny, a zwłaszcza to nie palarnia, pijalnia i to nie szalet miejski.

41


gość ~gość (Gość)03.09.2020 22:52

Jak nauczyciel nie założy maseczki to go do sądu podadzą za narażanie zdrowia i życia. Jak uczeń ma założyć to jest to odbierabie jego wolności i konstytucyjnych praw. Rodziców młodego pokolenia i ich dzieci niestety cechuje egoizm i roszczeniowość. Ale tak ich wychowaliście sami. Czy się stoi czy się leży świadectwo z paskiem się należy, bo jak nie to skarga do kuratori?m, które po stronie nauczyciela nigdy nie stało i nie stanie.

30


Marlenka123 ~Marlenka123 (Gość)03.09.2020 22:41

Ale przecież największe zagrożenie jest przy kontakcie z zewnętrzną stroną maseczki prze zdejmowaniu i przechowywaniu, więc uczniowie musieli by mieć po kilka sztuk - na każdą przerwę kolejna maseczka
Ktoś tutaj chyba nie rozumie w jaki sposób chroni maseczka

30


gość ~gość (Gość)03.09.2020 19:06

Tam już są dorośli ludzie,jakie dzieci co Ty piszesz.Nianczyc ich mają chcą to palą ich sprawa nauczyciel ma chodzić za każdym uczniem.Glupoty piszesz.

11


gość ~gość (Gość)03.09.2020 20:04

Chyba we wszystkich szkołach obowiązują te same przepisy? Czy się mylę?

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat