W Gorzkowicach powstaną wiadukt i posterunek policji?

ePiotrkowRegion Sobota, 01 lutego 202042 8271
Otworzył biuro poselskie i przekazał dwie ważne dla mieszkańców gminy informacje. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Lorek od teraz będzie spotykał się z wyborcami także w Gorzkowicach.

Ładuję galerię...

- Biuro powstało właśnie tutaj, by być bliżej ludzi, by mieszkańcy gmin Gorzkowice i Łęki Szlacheckie mogli przychodzić do mnie bezpośrednio – mówił poseł. - Odkąd zostałem posłem mam taki system działania – ktokolwiek i gdziekolwiek mnie zaprasza, tam jestem. W ubiegłym tygodniu odbyłem dwie bardzo ważne rozmowy dotyczące właśnie tej gminy, dotyczyły m.in. budowy wiaduktu w Gorzkowicach. Takie zadanie PKP mogłyby zrealizować we współpracy z gminą i Starostwem Powiatowym. Przy koszcie rzędu 15 mln zł, 8 mln wyłożyłyby Polskie Koleje Państwowe, a po 3,5 mln samorządy. Zdaję sobie sprawę, że w tej chwili zarówno w Gorzkowicach, jak i w Starostwie są trudności budżetowe, ale mimo wszystko mam nadzieję, że w obecnej kadencji udałoby się zrealizować to zadanie, zwłaszcza, że połączeń kolejowych będzie coraz więcej, Gorzkowice mogą być skazane na korki, dlatego projekt ten jest tak ważny.

 

Druga ważna wiadomość dla mieszkańców to pomysł powołania w gminie Gorzkowice posterunku policji (tak jak w Rozprzy). - Apeluję więc do wójta i samorządowców z Gorzkowic o przekazanie policjantom działki, gdzie mógłby stanąć budynek posterunku. Byłby to pierwszy krok do wybudowania w ciągu 3 najbliższych lat takiego obiektu.

 

Poseł G. Lorek będzie spotykał się z mieszkańcami w biurze w Gorzkowicach (ul. Rynek 23, nad Biedronką) co najmniej raz w miesiącu (poniedziałek), być może częściej, w zależności od potrzeb lokalnej społeczności.


Zainteresował temat?

1

4


Komentarze (42)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)05.02.2020 11:24

Super że mamy takiego super pana

20


gość ~gość (Gość)02.02.2020 18:06

Ale ujadanie na temat mojego wyboru,Lorek jest naszym posłem,szanujmy jego osobę.Ujadacie jak opozycja w Brukseli, przeciwko Polsce i Polakom.

79


Jest takie stare powiedzenie pasujace idealnie do ~Jest takie stare powiedzenie pasujace idealnie do (Gość)02.02.2020 09:11

zapewnień typu "Poseł G. Lorek będzie spotykał się z mieszkańcami w biurze w Gorzkowicach (ul. Rynek 23, nad Biedronką) co najmniej raz w miesiącu (poniedziałek), być może częściej, w zależności od potrzeb lokalnej społeczności"
"Obiecanki, cacanki a gł...... radość" oraz "Pożywiom uwidim"
Wiadukt? Może od razu 3 km tunelu kolejowego, może lotnisko, myślę, że wzorem "strategicznej stacji PKP Brzeszcze" powinny w Gorzkowicach zatrzymywać się międzynarodowe pociągi Intercity. Panie Lorek, posterunek w strukturach Policji to jednostka niższego szczebla niż komisariat, który akurat w Gorzkowicach od dłuższego czasu funkcjonuje. Pański kolega Kurski zwykł mawiać, że "ciemny lud to kupi" ale radzę zastanawiać się przed wyborem wzorców do naśladowania....

148


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)01.02.2020 22:23

Pan Lorek to jeden z najbardziej dziwacznych przypadków, który duże chce ale nie ma pojęcia o wielu rzeczach, typowe dla pisostwa, posterunek zamist komisariatu, czyli gminę zastąpią sołęctwem, a na otarcie łez dostaną wiadukt, no i te pieniądze notorycznie zabierane i ograniczane samorządom , typowe dla tej partii zabierzemy wam wszystko damy wam wiadukt, macie się cieszyć bo to patriotyczne, ta propaganda zapewne trwafi do zadymienców!

116


zabat12 zabat12ranga01.02.2020 17:56

Ten poseł!

42


Mikela ~Mikela (Gość)01.02.2020 22:04

Chyba władza łapie się ostatniej deski ratunku. Do roboty nieroby

63


one ~one (Gość)02.02.2020 11:21

Lorek ma jedną wadę jako polityk.. jest porządnym człowiekiem

77


Juzek ~Juzek (Gość)02.02.2020 16:34

Nie no świetna sprawa. W miejscu gdzie jest komisariat policji obiecywać, że będzie posterunek. To tak jakby obiecać, że w Piotrkowie będzie siedziba gminy :)

44


gość ~gość (Gość)02.02.2020 16:06

A może Poseł obieca, że dokończy pałac Bony?

24


gość ~gość (Gość)02.02.2020 12:58

Najpierw panie Lorek"załatw" kilka innych obiecanek, dzięki którym jesteś przy korytku, a dopiero potem obiecuj kolejne gruszki. A czy w Gorzkowicach nie ma już komisariatu czasem??

74


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat