W Czarnocinie wiedzą jak dobrze się bawić

ePiotrkowRegion Niedziela, 01 września 201910 7447
Święto Rolników Gminy Czarnocin przyciągnęło na plac sąsiadujący z tamtejszym zalewem licznych gości. Tegoroczne dożynki gminno-parfialne uświetniły występy lokalnych zespołów, a także koncert grupy "Mejk"

Ładuję galerię...

Wstępem do radosnej zabawy było widowisko "Omłoty" przygotowane przez zespół "Ludowa Biesiada". Artyści do swojego przedstawienia zaangażowali między innymi... Romana Miksę, wójta gminy Czarnocin, który musiał sporo się napocić by udowodnić, że rolnictwo - także to sprzed lat - nie jest mu obce.

 

Na scenie pojawił się także zespół dziecięcy "Koraliki". Dzieci we wzruszający sposób przypomniały, że tegoroczne święto gminy jest organizowane w 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W ich wykonaniu można było usłyszeć m.in. najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne.

 

Nad zalewem w Czarnocinie swoje stoiska mieli także przedstawiciele poszczególnych sołectw leżących na terenie gminy Czarnocin. Można było skosztować pysznych domowych wyrobów, ale też ugasić pragnienie. - Mamy wędliny własnego wyrobu, smalec, ogórki kiszone, świeży dożynkowy chleb obsypany makiem, pomidory z naszych ogródków. Stoisko udekorowaliśmy kwiatami i kukurydzą z naszych pól. Wszyscy, którzy nas odwiedzą mogą liczyć na gościnę i smaczny poczęstunek - powiedziała nam Urszula Brdoń, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Rzepkach.

 

Ten rok nie należy do najłatwiejszych dla rolników. Być może właśnie dlatego takie wspólne świętowanie jest w naszym regionie potrzebne. - Podsumowujemy to, co udało nam się w rolnictwie osiągnąć od ostatnich dożynek. Dziękujemy też za wszelkie plony. Świętują nie tylko rolnicy, ale też wszyscy mieszkańcy gminy. Oprócz wszystkich atrakcji, jakie czekają na przybyłych gości, pamiętamy też o dzisiejszej rocznicy. Gdyby nie wydarzenia sprzed 80 lat, dzisiaj nie moglibyśmy tu w taki sposób się radować. To ważne by przekazywać młodemu pokoleniu prawdę o historii naszego kraju - mówił wójt Roman Miksa.

 

Gwiazdą wieczoru tegorocznych dożynek w Czarnocinie był zespół "Mejk". Po koncercie zaplanowano zabawę taneczną z DJ-em. Widowisko laserowo-multimedialne to zwieńczenie tegorocznej imprezy. 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)02.09.2019 22:47

Ziemba to jak Mazur kiedyś kilka imprez obskoczy w ciągu dnia, a o prawdziwej pracy mowy raczej nie ma. Ttlko lans wyborczy. Żenada

20


gość ~gość (Gość)02.09.2019 16:30

A o wielmoznym gosciu antonim macierewiczu nikt nie wspomina? :D
Rowniez bog wie skad pojawil sie w Czarnocinie

41


gość ~gość (Gość)02.09.2019 13:38

Kiepski był poczęstunek

30


gość ~gość (Gość)02.09.2019 12:40

Czarnocin jak zwykle pole do darmowej promocji powiatowych dygnitazy i wyżerki. No i pan wójt który jedyne co robi dobrze to się uśmiecha do kamer i aparatów. Te rzekome widowiska ludowej biesiady to też już oklepane. Cały kraj w zadumie a Czarnocin śpiewa i tańczy, wszystko na opak ale do tego już nas przyzwyczaili.

40


gość ~gość (Gość)02.09.2019 12:38

Tam zawsze dobrze się bawią i nic więcej.

10


gość ~gość (Gość)02.09.2019 11:51

Termin nietrafiony. To raczej dzień zadumy w celu uczczenia pamięci naszych rodaków którzy oddali życie abyśmy mogli dziś mówić w naszym ojczystym języku.

50


stefan ~stefan (Gość)01.09.2019 21:18

Ziemba był ?

51


gość ~gość (Gość)01.09.2019 22:46

Super dzień na dożynki. Ciekawe kto wymyślił taki termin. Bardzo pasuje do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Gratulacje.

61


gość ~gość (Gość)01.09.2019 20:37

Czy dzisiejszy dzień to dobra data na dożynki Oj wątpię

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat