W Bujnach ślubowali przyszli specjaliści [GALERIA]

ePiotrkowRegion Piątek, 18 czerwca 202119 3851
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach przyjął w swoje szeregi przyszłych specjalistów. Uczniowie klas pierwszych - z opóźnieniem spowodowanym przez pandemię COVID-19 - złożyli uroczyste ślubowanie. Podopieczni placówki kształcą się, by za kilka lat zostać między innymi zawodowymi policjantami, weterynarzami czy leśnikami.

Ładuję galerię...

- To wielka chwila, na którą przez pandemię musieliśmy czekać kilka miesięcy. Dzisiaj świętują uczniowie klas pierwszych, którzy staną się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności. To około stu młodych ludzi. Staramy się, by nasza szkoła była "najbezpieczniejszą" w regionie. Współpracujemy już z wojskiem i policją, a będziemy prowadzić też wspólne działania ze strażą pożarną i innymi instytucjami, które będą wspierały naszą placówkę - mówiła Anetta Mielczarek, dyrektor szkoły w Bujnach.

 

Przy okazji uroczystości, przedłużono porozumienie dotyczące współpracy między ZS CKZ, a Komendą Miejską Policji w Piotrkowie Trybunalskim. - Waszą pracą jest nauka, a płacą zdobyta wiedza i oceny. Cieszę się, że dzisiaj podpisujemy porozumienie o naszej dalszej współpracy. Myślę, że dzięki temu, proces waszej edukacji, będzie atrakcyjniejszy. Będziemy chcieli wam od praktycznej strony pokazać, jak wygląda zawód policjanta. My z kolei w przyszłości, nie będziemy musieli się martwić o kadry, które wzmocnią naszą formację - mówił do zgromadzonej młodzieży mł. insp. Rafał Rękawiecki, który następnie podziękował dyrekcji, za dotychczasowe lata realizowania wspólnych projektów.

 

O dobrej współpracy pomiędzy szkołą a wojskiem, opowiedział nam z kolei mjr Robert Wiernicki z 25. Batalionu Logistycznego Ziemi Tomaszowskiej. - Razem działamy już od roku, realizując tym samym pilotażowy program Ministerstwa Obrony Narodowej. Współpraca układa się znakomicie, choć pandemia lekko nas wyhamowała. Mimo to udało się zrealizować cały program, jaki przewidzieliśmy na ten rok szkolny. My, jako 25. Brygada Kawalerii Powietrznej, dołożymy wszelkich starań, aby młodzież wyszkolić. Prowadzimy zajęcia zarówno w jednostce, w szkole, jak i w terenie, przez organizowanie obozów survivalowych, w czasie których pokazujemy, jak przygotować się do przyszłej pracy w służbach mundurowych.  Chcemy, by ci młodzi ludzie podzielali nasze zainteresowania i kontynuowali naukę w tym kierunku. 


W czasie piątkowej uroczystości, podpisano również umowę pomiędzy Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach a bełchatowskim schroniskiem dla bezdomnych zwierząt. To tam będą się kształcić przyszli weterynarze.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

T ~T (Gość)19.06.2021 22:33

To ilu tych leśników jest? Na palcach jedbej ręki można policzyć. Chyba raczej pseudoszkoła Bo wszystkie szkoły powiatowe przedą marnie.

10


mały dżon ~mały dżon (Gość)18.06.2021 14:30

Zamiast mydlić ludziom oczy powiedzieliby wprost ilu tych absolwentów później faktycznie dostaje się do policji, wojska lub zostaje specjalistami.

62


go?ć_krzysiek ~go?ć_krzysiek (Gość)27.06.2021 12:48

Ogromne szkoły nie są dobra ani dla uczniów ani nauczycieli. Ale te pseudo szkoly w powiatach to już kpina. Nikt tego nie widzi?

00


Jasia ~Jasia (Gość)27.06.2021 12:46

Niech te dzieci jeżdżą się uczyć do miasta. Dajci im trochę luzu. Po co to utrzymywać sztuczne twory w powiatach?

00


go?ć_edi ~go?ć_edi (Gość)27.06.2021 12:44

Mało tych dzieciaków leśników i ilu kończy szkołę? Chyba słabiutko a koszty są. Te powiatowe szkoly to jednak marne a rzuca im się koła ratunkowe. Ale czy to coś pomaga?

00


stefan ~stefan (Gość)18.06.2021 12:48

Parodia szkoły !

73


Gigi ~Gigi (Gość)19.06.2021 13:19

Zdjęcie nr.8 - ładna opalenizna

00


Jaszczur ~Jaszczur (Gość)18.06.2021 13:44

Byłeś w wojsku polaku?

10


wb ~wb (Gość)18.06.2021 15:42

Za moich czasów to była super szkoła matura 89

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat