W Bujnach ksiądz przeganiał szatana

Tydzień Trybunalski Wtorek, 04 grudnia 201214 103199
- Magia, czary, seanse spirytystyczne, wróżby – to wszystko może otworzyć furtkę złemu. Te furtki trzeba podomykać – mówił podczas wizyty w parafii w podpiotrkowskich Bujnach ks. dr Jarosław Cielecki, dyrektor Watykańskiego Serwisu Informacyjnego.

Mówił o opętaniach, walce z szatanem, egzorcyzmach, ale i sile świętych, za wstawiennictwem których zdarzają się cuda.

 

I choć właściwie każdy z nas na jakiś cud czeka, niewielu jest gotowych, by ten cud przyjąć, by uwierzyć. A ksiądz Cielecki nie tylko mówił, ale i pokazał, jaką moc ma Słowo Boże. To, co wydarzyło się podczas modlitwy o uwolnienie, wystawiło na ciężką próbę nasze starające się wszystko zracjonalizować umysły.

Ksiądz Jarosław Cielecki przyjechał z Watykanu do niewielkich Bujen na zaproszenie swojego kolegi z seminaryjnej ławy – księdza proboszcza Grzegorza Cierlińskiego. Przyjechał, by opowiedzieć o libańskich świętych (św. Charbelu, św. Rafce, o których nakręcił film dla ojca świętego Benedykta XVI), o cudach przez nich czynionych. Przyjechał, by poprowadzić też nabożeństwo z modlitwą o uwolnienie. Najpierw jednak przypomniał, jak sam po raz pierwszy spotkał osobę opętaną przez złego ducha.

Myślicie, że w to uwierzy każdy ksiądz?


- Proszę nie nazywać mnie egzorcystą – mówi ksiądz Cielecki, chociaż ma za sobą wiele odprawionych egzorcyzmów. - Egzorcysta to jest ktoś, kto z ramienia biskupa jest naznaczony do tego na terenie diecezji. Ja natomiast odprawiałem egzorcyzmy za pozwoleniem biskupa diecezji, gdzie głosiłem rekolekcje. Natomiast odkąd jestem bliskim współpracownikiem księdza kardynała Ivana Diasa w Rzymie, który był prefektem ds. ewangelizacji narodów (on jest egzorcystą w Rzymie; razem z księdzem Amortem odprawiają nabożeństwa w czwartą sobotę miesiąca), odprawiam modlitwę, która się nazywa modlitwą o uzdrowienia i uwolnienia. Jaka jest różnica? Egzorcysta ma prawo dawać komendę, coś rozkazać szatanowi, zwraca się bezpośrednio do szatana w czasie egzorcyzmu. Natomiast przy modlitwie, którą ja odprawiam, modląc się językami – jak podczas nabożeństwa w Bujnach, prośby kieruję bezpośrednio do Jezusa. Wtedy też następują uwolnienia (także z opętania szatańskiego).

Podczas homilii ksiądz Cielecki przypomniał swoje pierwsze spotkanie z osobą opętaną. Jemu – jak wielu z nas – także było trudno uwierzyć w istnienie osobowego zła. A jednak...


Zainteresował temat?

54

5


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

matka ~matka (Gość)19.02.2017 20:18

Proszę Księdza! Proszę Księdza z Bujen! My tu w Piotrkowie mamy szatana i prosimy Księdza, aby Ksiądz go stąd przegonił... Pluje ogniem, ziaje siarką, bluzga jadem, sieje nienawiść, przydaje trosk, niszczy nerwy, zdrowie naraża nam na szwank.

14


ares1 ~ares1 (Gość)19.02.2017 17:57

Kiedy ten ksiądz zawita do UM na Pasażu??? Oj przydał by się tam pognać czarta :)))

11


szary_człowiek ~szary_człowiek (Gość)18.02.2017 11:33

To że ten ksiądz coś widział, to nie jest dowód na istnienie obiektywnego zjawiska, tylko na subiektywne doznanie. Chorym umysłowo może być zarówno pacjent jak i lekarz - penitent i ksiądz. Oboje oddziałują na siebie. Ksiądz może mieć chorobliwe wizje, słyszeć i widzieć coś, czego nie ma. I właśnie omamy takiego księdza jak Cielecki są najprostszym wyjaśnieniem jego doznań. Takie wyjaśnienie przez to, że najprostsze, jest najbardziej prawdopodobne. Otóż wierzę, że ks. Cielecki widział opętaną osobę, ale nie wierzę, by ona była opętana. Wierzę, że widział "twarz w brzuchu", ale nie wierzę, że ona tam była. Wierzę, że ktoś doznaje widzeń i objawień, ale nie wierzę w istnienie widzeń i objawień jako rzeczy obiektywnych.

35


wiara ~wiara (Gość)27.12.2015 11:34

Byłem w Oborach i podobnie się działo ludzie padali jak betki,dziś się zastanawiam czy tym ludziom ukradziono duszę za życia.Widziałem również śmierć z sękaczem.
Ksiądz który nie wierzy w szatana nie wierzy również Boga

20


Kuria Jego Mać! ~Kuria Jego Mać! (Gość)15.11.2015 09:44

Czas najwyższy księżulkom POGONIĆ KOTA!
Ono bez przerwy coś ganiają: jak nie KONIA to SZATANA... i tak w kółko!

312


uczestnik ~uczestnik (Gość)13.11.2014 22:02

W miejscowości Albertów w kościółku filialnym parafii św. Stanisława Kostki w Dankowie co jakiś czas odprawiane są msze przez księdza egzorcystę.Wśród wiernych uczestniczących w mszach jest dużo lekarzy i ludzi nauki.Jak myślicie dlaczego?

84


czytelnik ~czytelnik (Gość)26.11.2014 12:15

Polecam
http://zenobiuszjuz.wordpress.com/?s=cielecki

01


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)11.10.2014 16:50

Znowu odgrzebano artykuł, spod którego wcześniej hurtowo usunięto wszystkie komentarze. Nie wolno czarów w wątpliwość poddawać!

134


gosia ~gosia (Gość)11.10.2014 09:35

Bylam na tej mszy ,wspanialy czlowiek,czulam spokój w mojej duszy i wyszukuje w Internecie kiedy odbywają sie takie mszy .wowczas jak stoje tak jadę z moja rodzinka ,poniewaz dzięki nim wiem ze kieruję się w dobrym kierunku mojego życia.ostatnio msza skonczyla sie prawie o polnocy ...ja pojechalam do domu ale moja kolezanka dostala ...uslyszala w kościele z zachrysti straszny krzyk,aż brzmiał jej na drugi dzień w uszach... Okazało sie ,ze po ratunek przyszedł ojciec z opętanym synem ...juz 4 raz ten ksiądz wypędzał z niego demona...naoczny świadek ,który pierwszy raz widział te zdarzenie bał się wyjść z Kościoła.Dlatego szatan się cieszy jak się w niego nie wierzy może nami manipulować.Taki ksiądz to skarb i trzeba sie o niego modlic ,aby miał sile walczyc z tym zlem, czyha ale my nie jesteśmy świadomi lub nie chcemy w niego wierzyć...

195


aNa ~aNa (Gość)26.11.2013 21:27

To po prostu hart-rock. Żyję już 50 lat i czegoś takiego jeszcze nie widziałam. To zaśniecie w duchu świętym całego kościoła.
Piękna św. Msza o uzdrowienie i wspaniała pokora księdza Cieleckiego. Nie rozumiem co to za medialny szum na temat tego księdza. Trzeba raz iść na Mszę św.prowadzona przez niego i dopiero oceniać.

203


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat