W Budowlance świętowano dzień matematyki

Strefa FM Środa, 15 marca 20176 3660
„Pieniądze to nie wszystko”- tak brzmiało hasło przewodnie tegorocznego Dnia Matematyki. Po raz kolejny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim, obchodzono „Święto liczby Pi”.

Ładuję galerię...

Uczniowie i nauczyciele przystąpili do projektu z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Cel przedsięwzięcia to polubić królową nauk, chcieć ją poznawać, zgłębiać, bawić się z nią i nią, a w efekcie zrozumieć i umieć.
W tym celu w auli szkoły odbył się Turniej Matematyczny a także inne konkurencje. Wśród nich zainteresowaniem cieszyły się: rozwiązywanie krzyżówek, recytacja wierszy o liczbie Pi oraz konkurs na reklamę tej liczby.

 

Zadania i konkurencje były skierowane do uczniów klas I i II technikum oraz tych wszystkich, którzy pragną otworzyć swój umysł i przekonać się, że matematyka ma również jasne strony.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ro ~Ro (Gość)21.03.2017 18:17

Ślepo i bezmyślnie małpujemy... Co wspólnego ma liczba PI z 14 marca?! Święto liczby PI, to święto zachodnie, gdzie datę zapisuje się inaczej niż w Polsce. U nas lepiej obchodzić dzień matematyki (12 marca), a nie małpować ślepo zachodnie zwyczaje.
(To samo z walentynkami... a o naszych świętach się nie pamięta)

00


kierunekrozwoju ~kierunekrozwoju (Gość)20.03.2017 20:32

Witam! Bardzo ciekawy i przydatny konkurs. Wszyscy, którzy w tym roku zdają matematykę na maturze zachęcam do skorzystania z darmowego kursu online, który można znaleźć na stronie kierunekrozwoju.pl - zakładka "Kurs z matematyki". Kurs składa się z 10, około 15 do 30 minutowych lekcji, zaprezentowanych w formie nagrań wideo, do których można sięgnąć w każdej, dogodnej chwili. Możliwość wielokrotnego odtwarzania czy powrotu do wcześniejszych lekcji, pozwoli również utrwalić i dobrze zapamiętać materiał. Zapraszam! Zachęcam także do wypełnienia równie darmowego testu predyspozycji zawodowych, którego wyniki pomogą wybrać odpowiedni kierunku studiów, w oparciu o indywidualne predyspozycje czy zainteresowania osoby wypełniającej ten test. Zapraszam!
Pozdrawiam
Przedstawiciel serwisu Kierunek Rozwoju

00


Dobre! ~Dobre! (Gość)16.03.2017 12:53

W Budowlance to chyba Dzień Kielni można świętować a nie matematyki?

60


3.14 ~3.14 (Gość)16.03.2017 07:53

To teraz liczby są powodem ogloszenia swieta. To rozumiem, ze od wczoraj do nieskończoności. Przecie liczb jest nieskończenie wiele. Głupota zapozyczona z innego kraju!!!!!!! Gratulacje.

00


Al Bundy Al Bundyranga15.03.2017 23:43

Na "pi" zaczyna się bardzo popularny bezokolicznik, z którego poprzez system przyrostków i przedrostków można utworzyć wiele bardzo użytecznych słów (czasowników, przymiotników, rzeczowników...), za pomocą których można wyrazić i opisać prawie wszystko. ;)
Piękne (słowo "piękne" też zaczyna się na "pi") są te niuanse języka polskiego! ;)
***
Pewien inżynier obudził się w środku nocy. Zerknął na wyświetlacz stojącego na szafce zegara - duże zielone cyfry pokazywały godzinę; była 3:14. Facet obrócił się na drugi bok i zasnął.
Na drugą noc znowu obudził się w środku nocy. Odruchowo zerknął na zegar: 3:14!
"Co jest k****?!" - pomyślał facet. Myślał i myślał, nie zasnął już do rana. W robocie chodził niewyspany, a dziwne zdarzenie z nocy nie dawało mu spokoju. Myślał o tym i myślał... Po powrocie do domu nadal myślał, ale żadnego wyjaśnienia nie wymyślił. Położył się spać. W końcu zasnął zmęczony, ale znowu przebudził się w środku nocy. Odruchowo zerknął na zegar... 3:14!
"No tak, k****: Pi!!!" - westchnął olśniony facet, przewrócił się na drugi bok i zasnął.
;)

01


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat