W Budowlance stawiają na kreatywność

ePiotrkow Poniedziałek, 21 września 20204 2385
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Piotrkowie, czyli popularna Budowlanka stawia na naukę kreatywności. Uczniowie już kolejny rok biorą udział w zajęciach organizowanych we współpracy z Muzeum Kinematografii w Łodzi. Tematem tegorocznych jest "Malarskość filmu".

Ładuję galerię...

- Wcześniej, przez parę lat jeździliśmy na zajęcia do siedziby Muzeum w Łodzi i mieliśmy spotkania z wieloma reżyserami. W ubiegłym oraz w tym roku również gościliśmy filmoznawcę, doktora Macieja Wilkowatego - Dowgiela, który przygotował dla młodzieży specjalny wykład powiązany z filmem "Brzezina". Obejrzeliśmy go wcześniej z młodzieżą i tak przygotowani mogliśmy wysłuchać wykładu oraz wziąć udział w warsztatach, na których młodzież inspirowana "Brzeziną" będzie odnajdywała w filmie obrazy malarskie i przyporządkowywała je do odpowiednich autorów. Tego typu działania pobudzają kreatywność i w nietuzinkowy sposób przygotowują do matury - mówi Izabela Radke - Marczak, nauczycielka w ZSP 3 i koordynator projektu. 

 

Podczas warsztatów uczniowie wcielali się także w aktorów i odtwarzali sceny z filmu. 

 

To już drugi realizowany w tym roku przez Budowlankę projekt dedykowany kreatywności. Wcześniej odbyły się warsztaty literackie z pisarzem i autorem licznych kryminałów, Mariuszem Koperskim.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

MF ~MF (Gość)23.09.2020 09:38

Brawo

00


gość ~gość (Gość)22.09.2020 21:18

Brawo.

00


bank ~bank (Gość)21.09.2020 18:31

To filmówka czy budowlanka?

11


gość ~gość (Gość)21.09.2020 20:33

Brawo w tej szkole są super nauczyciele pełni pasji i pomysłów

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat