W Bełchatowie ponownie dezynfekują miejsca publiczne

ePiotrkowBełchatów Środa, 13 maja 202011 3143
W Bełchatowie ponownie zdezynfekowano kilkadziesiąt miejsc publicznych, tym razem wszystkie siłownie zewnętrzne, a także skatepark, pumptrack i boiska, gdzie głównie odkażane były bramki, stojaki rowerowe i ławki.
belchatow.pl

Ekipy wyposażone w specjalne kombinezony i sprzęt do dezynfekcji można było spotkać niemal w każdej części miasta.

Jak tłumaczy prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska, akcja została przeprowadzona prewencyjnie, aby zminimalizować ryzyko zakażenia się koronawirusem.

 

Dezynfekcja kosztowała magistrat 13,5 tys. zł netto. To już druga taka akcja w ostatnim czasie. W połowie kwietnia odkażane były toaleta publiczna, węzeł przesiadkowy, punkty wymiany książek i kilkadziesiąt wiat przystankowych wraz z ławkami, barierkami i koszami na śmieci.

 

 

 

 

(źródło: belchatow.pl)


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pandemicum debilicum ~pandemicum debilicum (Gość)14.05.2020 01:51

Czy znajdzie się w tym kraju ktoś z jajami, kto w końcu zatrzyma tę karuzelę rozkręcającego się debilizmu? Dezynfekcja miejsc publicznych? Serio?! Może od razu pokryć cały ten kraj warstwą chloru?
Po pierwsze skuteczność takiej dezynfekcji jest żadna, po drugie jest kosztowna, po trzecie jest szkodliwa! Spryskują przystanki, spryskują ławki i inne duperele - ale pomyślcie: zakładając, że mieszkańcy są chronieni w zdezynfekowanych miejscach (co jest oczywistą bzdurą!), to i tak nie są chronieni, podczas przemieszczania się pomiędzy "zdezynfekowanymi" miejscami! Więc gdzie tu sens, gdzie logika?
Władze pewnej hiszpańskiej wiochy spryskały dwa kilometry plaży podchlorynem w celu "odkażenia". Czy wzorem dla polskich władz są zagraniczni idioci?
Osobami, które wydają decyzje dezynfekowania miejsc publicznych powinien zająć się prokurator, bo jest to niegospodarność, zwykłe marnowanie publicznych pieniędzy. A może poszła łapóweczka od takiej firmy dezynfekcyjnej? Bo jeśli coś nie ma sensu, a się to robi, to w grę mogą wchodzić tylko pieniądze. Hipotetyczna głupota decydentów jest raczej tylko przykrywką dla przewału kasy.

40


gość ~gość (Gość)14.05.2020 08:29

Ale cyrk, ile to będzie trwało serio dali by sobie spokój z tą szopką

31


gość ~gość (Gość)13.05.2020 10:49

Porządne obuwie BHP to podstawa...

31


gość ~gość (Gość)13.05.2020 12:19

A jakimi środkami było to dezynfekowane? Czy ktoś pomyślał że większośc chemikaliów jest nie śmiertelna dla zwierząt i roslin? Już popełniono taki błąd dezynfekujac plaże w Hiszpanii. Skażenie środowiska.

52


axaxax ~axaxax (Gość)13.05.2020 10:56

A kiedy taka dezynfekcja w Piotrkowie?

62


mi mi ~mi mi (Gość)13.05.2020 11:11

A czy powietrze nad miastem też zdezynfekowali, bo wirusy są również w powietrzu. Ktoś dużo naprodukował tego badziewia "pandemicznego" i "trza" sprzedać.

42


Mr X ~Mr X (Gość)13.05.2020 08:21

Widać że profesjonalna dezynfekcja - buty sportowe i przyłbica zamiast maski .

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat