Viva! przeciwko zabijaniu zwierząt na futra

ePiotrkow Niedziela, 01 grudnia 201919 2924
Trwa ogólnopolska akcja Fundacji Viva! z okazji Dnia Bez Futra. W sobotę wolontariusze fundacji pojawili się w Piotrkowie Trybunalskim, by stanąć w obronie zwierząt zabijanych na futra w naszym kraju. Uczestnicy udzielali też zainteresowanym informacji o tym, jak źle traktuje się zwierzęta w Polsce.

Ładuję galerię...

Protestujący przeciw wykorzystywaniu zwierząt do produkcji futer podkreślają, że tego rodzaju postępowanie jest całkowicie niehumanitarne. - Ta akcja ma uświadomić ludziom, że przemysł futrzarski w Polsce działa na olbrzymią skalę. W Polsce zabija się w tym celu 10 mln zwierząt rocznie. To drugi wynik w Europie, a trzeci na świecie. Nawet pod Piotrkowem znajdują się fermy. Podczas naszych ulicznych protestów pokazujemy m.in., w jakich warunkach żyją zwierzęta. Widzieliśmy np. lisa w klatce o powierzchni jednego metra kwadratowego czy norkę, która również ledwie mieściła się w swojej klatce. Przez to, że zwierzęta często żyją na „gołych” kratach, mają zdeformowane łapy. To jednak nie przeszkadza hodowcom, bo przecież zależy im na futrach. Poza tym w związku z tym, że przebywanie w niewoli wiąże się z olbrzymim stresem, niektóre stworzenia dokonują samookaleczeń - powiedziała nam Martyna Kozłowska z Fundacji Viva!

 

Organizatorzy przyznają, że przechodnie różnie reagują na ich protesty. Kilka lat temu, gdy fundacja startowała ze swoją działalnością, mało kto wiedział, jak są traktowane zwierzęta w Polsce, ale dziś wiedza na ten temat jest większa. Przedstawiciele Vivy! podczas swoich akcji rozprowadzają m.in. ulotki informujące o sytuacji zwierząt hodowanych na futra i - jak podkreślają - świadomość ludzi dotycząca tego problemu rośnie z roku na rok.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)01.12.2019 15:22

Brawo!

53


gość ~gość (Gość)01.12.2019 14:05

kontr marsz trzeba zrobić

65


gość ~gość (Gość)01.12.2019 14:51

Tak jak czytam te komentarze to widać ze najgorszym zwierzęciem na Ziemi jest człowiek. Hipokryzja pieska kocham ale świnkę czy lisa to nie. Wstyd i zacofanie !!!

82


gość ~gość (Gość)01.12.2019 13:50

Śmiechu warte do roboty

67


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat