Victoria w Sulejowie wreszcie odżyje?

ePiotrkowRegion Piątek, 04 września 202049 21480
Sulejowska Polanka i miejsce po legendarnej Victorii od lat czekają na lepsze czasy. Być może właśnie nadeszły. Teren wydzierżawiła właśnie Urszula Gwarda. Jej wspólnik współtworzył coraz popularniejszą w naszym regionie Rybakówkę, znajdującą się nieopodal Czarnocina. Teraz oboje chcą stworzyć w Sulejowie podobny lokal, pierwszy klient ma zostać obsłużony już wiosną przyszłego roku. W piątek, 4 września nowy dzierżawca tego terenu i burmistrz Wojciech Ostrowski podpisali umowę i omówili wspólne plany.

Ładuję galerię...

Jak zapowiada Urszula Gwarda, powstanie tam obiekt bardzo oryginalny i wyróżniający się na mapie Polski:

Chcemy tam stworzyć m.in. restaurację, zależy nam na tym, żeby każdy, kto tam przyjedzie, powiedział: wow, nigdzie takiego miejsca nie widziałem. Pierwszy raz oglądaliśmy ten teren zimą ubiegłego roku i nie mogliśmy się doczekać, aż będziemy mogli tam zrealizować naszą wizję. Już w przyszłym miesiącu chcielibyśmy wejść na plac budowy, żeby wiosną obsłużyć pierwszego klienta. Oczywiście będziemy tworzyć nasz obiekt etapami, a restaurację zamierzamy otworzyć za dwa lata. Nie chcę wszystkiego zdradzać, ale będzie to miejsce zapewniające rozrywkę wszystkim gościom, liczymy na to, że plaża będzie odgrywać kluczową rolę.


Burmistrz Wojciech Ostrowski zadeklarował, że nowi dzierżawcy mogą liczyć na naszą pomoc:

Cieszę się, że podpisaliśmy tę umowę akurat dzisiaj, ponieważ 4 września wspominamy ofiary bombardowania Sulejowa, a to zobowiązuje nas do brania przykładu z tamtych pokoleń, które po wojnie odbudowały Sulejów. My dzisiaj na szczęście nie musimy odbudowywać miasta, ale staramy się, żeby było coraz piękniejsze. Z sentymentem wspominam czasy świetności tzw. Polanki, wszyscy żałujemy, że te tereny tak bardzo podupadły, ale mam nadzieję, że ta umowa będzie pierwszym, znaczącym krokiem w kierunku rozwoju tego miejsca. Tym drugim będzie budowa pięknych plaż nad Pilicą, od dawna nad tym pracujemy i liczę na to, że w przyszłym roku zrealizujemy ten cel – podsumował burmistrz Wojciech Ostrowski.

 

Inwestorka wydzierżawiła dwie działki, pierwsza znajduje się w obrębie 2. m. Sulejów, jest to część działki nr 6/9, zabudowanej częściowo byłym budynkiem stanicy. Druga to nieruchomość położona w obr. 2. m. Sulejów, która również jest częścią działki nr 6/9, zabudowanej częściowo byłym budynkiem restauracji Victoria. Tę pierwszą wydzierżawiono na okres 5, a drugą 20 lat.

 

 

 

(źródło: sulejow.pl) 


Zainteresował temat?

10

0


Komentarze (49)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

qwert ~qwert (Gość)10.09.2020 18:38

Jjjeeessstttt! 6 rok sprawowania urzędu i pierwszy poważny inwestor JJJJJEEEEEE!!!!!

11


gość ~gość (Gość)09.09.2020 14:24

Wyjeżdżaliśmy z Sulejowa na wypoczynek do Sielpi, nad Jeziorsko, do Cieszanowic... odkąd powstały plaże nad Pilicą widać tam coraz więcej rodzin, przyjeżdżają rowerami nad rzekę, ale potrzebny jest dostęp do wody i miejsce na koc! Luksusem są sanitariaty (Podklasztorze).

40


werty ~werty (Gość)07.09.2020 19:00

Ciekawe co na to ten z burgerami?

30


qwert ~qwert (Gość)04.09.2020 20:23

Ciekawe czy będą mogli sprzedawać piwo?

10


jjk ~jjk (Gość)05.09.2020 08:14

do wszystkich malkontentów i osób krytykujących ,czyli lepiej było za poprzednich układów ,podajcie co zrobili poprzedni 2-3 burmistrzów ? teraz chociaż idą nowe inwestycje ,miasto się zmienia i to widać ,dlatego mimo specyficznego podejścia ,facet robi i są efekty

66


gość ~gość (Gość)06.09.2020 14:49

Za łebka sie tam ochlołym pierwszy roz

11


dekkers ~dekkers (Gość)04.09.2020 21:04

food track z burgerami musi zostać... tam są najlepsze burgery...

33


qwert ~qwert (Gość)05.09.2020 16:23

,ile lat ma viktoria ,ktoś wie?

10


gość ~gość (Gość)05.09.2020 16:02

Znów coś podpisał pan Wojtek? Mógł, czy nie?

21


Majka ~Majka (Gość)05.09.2020 13:54

W barze Oskar poznałam na wieczorku tanecznym swego męża.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat