Uważajcie na upały i gwałtowne zjawiska pogodowe!

ePiotrkowŁódzkie Środa, 14 lipca 20216 4506
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2-stopnia przed upałami dla większej części kraju, a także najwyższego 3-stopnia przed burzami z gradem dla całego województwa łódzkiego. Intensywne opady, połączone z porywistym wiatrem, a nawet trąbami powietrznymi mogą wystąpić od godziny 13:00 w środę do czwartkowego poranka.
fot. pixabay.com / DerTobiSturmjagd

- W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami wystąpią burze, a lokalnie grad. Na zachodzie burze mogą przybierać postać nawałnic, i tam możliwe są opady do 50 mm, punktowo do 60 mm. Temperatura maksymalna od 29°C na zachodzie do 35°C na wschodzie. W trakcie burz porywy wiatru do 100 km/h oraz grad. W godzinach późno popołudniowych jest niewielkie prawdopodobieństwo na utworzenie się trąb powietrznych - czytamy w oficjalnym komunikacie IMGW.

 

W kolejne dni burze nie powinny być już tak intensywne, ale nadal będą występować i cały czas towarzyszyć im będzie upalna pogoda. Synoptycy podkreślają, że w najbliższe dni czekają nas wyjątkowo ciepłe noce (od 17°C do 21°C), które mogą skutkować złym samopoczuciem.

 

IMGW ostrzega także przed możliwością podtopień. - W środę możliwe gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia w pasie od województwa wielkopolskiego przez ziemię łódzką i świętokrzyską po województwo małopolskie. Na obszarach miejskich i bezodpływowych intensywne burze z ulewnymi opadami deszczu mogą powodować zalania i podtopienia. W czwartek strefa burz przesunie się na wschód kraju i tam lokalnie spodziewamy się groźnych zjawisk hydrologicznych - ostrzegają w prognozie na najbliższe dni. 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gościu ~Gościu (Gość)15.07.2021 06:13

Dobrze że Piotrków te burze ominęły,

11


ogość ~ogość (Gość)15.07.2021 10:00

Miłe wspomnienia, kiedyś ludzie byli mądrzejsi, potrafili coś zorganizować, teraz potrafią zbierać śmieci i wierzyć w gusła.

20


Adanw ~Adanw (Gość)14.07.2021 12:18

Parę dni ciepła i od razu burze.. Widać że klimat się zmienil

55


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat