Uważajcie na upały!

Strefa FMRegion Poniedziałek, 10 czerwca 20196 5496
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piotrkowskiego ostrzeżenie 2. stopnia dotyczące upałów. Temperatura maksymalna w poniedziałek wyniesie od 29°C do 30°C, później od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C. Pamiętajcie, że wysokie temperatury bywają niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. W upalne dni powinniśmy zadbać o to, by nie narażać się na intensywne działanie promieni słonecznych.
fot. IMGW

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych - informuje IMGW.

Jak uchronić się przed negatywnymi konsekwencjami nadmiaru słońca? Oczywiście w miarę jak najrzadziej wychodzić z domu, unikać przebywania na intensywnym słońcu – w szczególności pomiędzy godziną 11.00 a 16.00. Ponadto należy nosić przewiewne ubrania z naturalnych materiałów, czapkę oraz okulary słoneczne. Kluczowe jest nawodnienie organizmu. - Polecana jest woda mineralna, niegazowana – około ośmiu szklanek wody dziennie. Unikajmy napojów słodkich, kawy, herbaty czy alkoholu – mówiła Magdalena Gizeweter-Zielińska, lekarz w wojewódzkim szpitalu w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Pamiętajmy, by w szczególnie ciepłe dni zadbać o dzieci i osoby starsze. W żadnym razie nie zostawiajmy dzieci czy zwierząt w zamkniętym samochodzie.

 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)11.06.2019 09:28

Wystarczy na te upały skorzystać z urlopu tak jak to ja zrobiłam i po problemie.

10


gość ~gość (Gość)11.06.2019 01:02

Nie wychodzić.. a listy i paczki same się rozwiozą.. każdy ma gdzieś zdrowie i życie pravownika

10


07 ~07 (Gość)10.06.2019 22:57

to kupuicjcie wygodne lezaki

20


gość ~gość (Gość)10.06.2019 20:57

Upały są super lubię sobie leżeć na plaży

30


X2 ~X2 (Gość)10.06.2019 10:46

To jeszcze nie są upały ledwie 30 st a u nas a pracy na hali 47 i więcej bywa i nikt nie narzeka

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat