Uważajcie na swoje konta w serwisach społecznościowych!

Strefa FM Piątek, 20 lutego 201516 5874
Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy. Kradną dane do naszych kont i podszywając się pod nas, proszą o pożyczki naszych znajomych.

- To swoista modyfikacja oszustwa metodą „na wnuczka”. W tym przypadku sprawca przejął konto użytkownika portalu, następnie do wszystkich znajomych pokrzywdzonego została wysłana informacja z prośbą o pożyczkę motywowana jakimś zdarzeniem losowym. Kilka osób wysłało pieniądze na wskazane konto sprawcy - mówi podinspektor Dariusz Osuch z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.

Pamiętajmy, by dobrze zabezpieczyć nasze konto, hasło nie może być zbyt proste, dobrze też byłoby co jakiś czas je zmieniać.


Zainteresował temat?

7

1


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rene ~Rene (Gość)20.02.2015 23:10

Gdyby głupota miała skrzydła to by fruwała.Tyle się mówi na ten temat,i dale tyle tych naiwnych..
Zastanawiam się skąd u starszych ludzi taka kasa.Nie raz od ręki potrafią wyłożyć sporą sumę.Oszczędności całego życia,często za pewne nie dojadając.Jak dysponują taką gotówką to pewnie mają i telefon,żeby sprawdzić..

60


Al Bundy Al Bundyranga20.02.2015 20:06

Takie pytanie mi się jeszcze nasuwa: co policja może zrobić owym "oszustom"? Przecież "ofiary" SAME DOBROWOLNIE PRZESŁAŁY PIENIĄDZE NA KONTO. Przelew poszedł - reklamacji nie uwzględnia się...

20


Al Bundy Al Bundyranga20.02.2015 19:41

Ciekaw jestem, jak się kradnie dane kont? Chyba nikt nie nosi kartki z loginami i hasłami w kieszeni? ;)
Gdy jakąś babkę czy dziadka wydymają metodą "na wnuczka" albo "na policjanta", to wszyscy na tym forum ich żałują, bo to "ich wiek był przyczyną".
Portale społecznościowe to domena ludzi młodych. Ciekaw jestem, czym wyjaśnicie naiwność tych wydymanych? Chyba nie wiekiem? Ja bym wyjaśnił ich debilizmem. A Wy? ;)
Skoro w podobny sposób dymają i starych i młodych, to może jednak nie wiek jest przyczyną, a cechy umysłowe?

63


antyportal ~antyportal (Gość)20.02.2015 18:54

Przede wszystkim, to proponuję się zastanowić, czy rzeczywiście nam jest do czegoś potrzebne to "konto na portalu społecznościowym", czy aby to nie jest w wielu przypadkach tylko kwestia uleganie pewnej modzie, a nie faktyczną potrzebą. Czy rzeczywiście zaistnienie na różnych "fejsach" jest nam do czegoś potrzebne?... Obawiam się, że wielu z nas nie jest to do niczego potrzebne! Ja nie zaistniałem dotychczas na żadnym "portalu społecznościowym", nie ma też takiego zamiaru i... dobrze mi z tym! A już wrzucanie w sieć swoich zdjęć (nie koniecznie "na golasa"), to wielka lekkomyślność. Ja, jeśli chcę komuś pokazać zrobiona przez siebie fotkę, to ją wysyłam do danej osoby, czy danych osób mailem, a nie pokazuję - nie wiadomo po co - całemu światu.

71


powiernik powiernikranga20.02.2015 18:06

zamrozić konto odbiorcy, zwrócić kasę i wytoczyć mu sprawę

50


pt ~pt (Gość)20.02.2015 17:02

co za naiwne społeczeństwo, czytam i nie wierzę;

70


xx ~xx (Gość)20.02.2015 16:26

A mnie nie ma, bo nie mam konta na FB. Dla tego nikt mi nic nie pożyczy.

60


broda ~broda (Gość)20.02.2015 13:57

"Kilka osób wysłało pieniądze na wskazane konto sprawcy - mówi podinspektor Dariusz Osuch z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie."
Bo Fb to świętość i grzechem było by odmówić. Jak widać niektórzy już zapomnieli co to rzeczywistość.

191


Zenek Zenekranga20.02.2015 13:19

Czy ci "znajomi" nie posiadają telefonu, żeby w takich przypadkach zadzwonić do tej osoby i osobiście się dowiedzieć o co chodzi, a nie przez FB/Twittera czy inne portale?

291


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat