Uwaga, rolnicy! Wciąż można ubiegać się o pomoc suszową

Strefa FMRegion Piątek, 02 listopada 20181 3342
Do 16. listopada rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie pomocy suszowej. Termin kończył się 31 października, ale w związku z dużym zainteresowaniem minister rolnictwa i rozwoju wsi podjął decyzję o jego przedłużeniu.
fot.SDOO Sulejów

Ten rok dla rolników był wyjątkowo ciężki. - Po raz pierwszy obserwowałem tak duży wpływ warunków atmosferycznych na oziminy. Zwykle zapas wody w glebie po zimie powodował to, że radziły sobie one z okresowymi suszami. Tym razem mieliśmy do czynienia z suszą permanentną. Widać to chociażby po zbiorach rzepaku. O ile zawsze udawało się uzyskać 3 tony z hektara, tak teraz trudno było zebrać nawet 1,5 tony - powiedział Przemysław Majchrowski, dyrektor Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Sulejowie.

 

Wysokość odszkodowania zależy od tego jak duże straty poniosło dane gospodarstwo i mieści się w przedziale od 250 zł do 1000 zł dopłaty do hektara.

 

Obecnie wnioski są weryfikowane, a część odsyłana jest z powrotem do gmin ze względu na błędy formalne. Na pomoc suszową rząd przeznaczył 1,5 mld zł a wniosków wpłynęło do tej pory około 256 tysięcy. Formularz znaleźć można na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji Modernizacji Rolnictwa - http://www.arimr.gov.pl/susza-pomoc-kl


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Witek ~Witek (Gość)02.11.2018 19:27

To jest tak samo jak z dotacją na piec ,nie masz domu ocieplonego więc nie przysługuje . To samo z pomocą suszową nie masz ubezpieczenia to dostaniesz grosze taka to jest pomoc państwa

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat