Uwaga na utrudnienia na drodze krajowej nr 91

ePiotrkow Poniedziałek, 24 kwietnia 20172 5716
Na drodze krajowej nr 91 między Węzłem Tuszyn (DK91/A1) i węzłem Piotrków Trybunalski Północ (DK91/S8) rozpoczęły się prace związane z remontem nawierzchni. Jednorazowo będą nimi objęte odcinki od 300 metrów do kilometra, raz po jednej, raz po drugiej stronie drogi.

- W czasie prac ruch wahadłowy kierowany będzie ręcznie przez specjalnie przeszkolonych pracowników wykonawcy, co może skutkować opóźnieniami w podróży – informuje Maciej Zalewski, główny specjalista ds. komunikacji społecznej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi. - Należy spodziewać się także lokalnych ograniczeń prędkości do 60 km/h. W ciągu dnia prace będą prowadzone w godzinach 8.00 - 17.00. W nocy ruch będzie odbywał się normalnie.


Zakończenie robót powinno nastąpić w najbliższą sobotę 29 kwietnia.


Aby ominąć remontowany odcinek DK 91, jadąc z Łodzi, kierujemy się na autostradą A1, z której możemy zjechać do miasta na węźle Piotrków Trybunalski Południe, bądź zawrócić tam i pojechać drogą ekspresową S8 w kierunku Warszawy. Analogicznie w przeciwnym kierunku.


Z kolei w najbliższą środę 26 kwietnia rozpoczyna się kolejny etap prac związanych z utrzymaniem nawierzchni na autostradzie A1 między Węzłem Tuszyn i węzłem Łódź Południe na jezdni prowadzącej w kierunku Gdańska. Pracami zostanie objęty lewy pas jedni o łącznej długości 5 kilometrów. Jednorazowo z ruchu będą wyłączane odcinki lewego pasa o długości od 300 metrów do 2 kilometrów. W tym czasie jazda będzie odbywała się prawym pasem i będzie obowiązywało ograniczeni prędkości do 80 km/h. Zakończenie prac powinno nastąpić w czwartek 27 kwietnia.


- Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi, oraz bezwzględne stosowanie się do ustawionego na czas robót oznakowania – dodaje Zalewski.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

tiry na tory ~tiry na tory (Gość)25.04.2017 13:33

Na 91 klamot na klamocie i klamotem pogania! Ryk, wycie i hałas 24/h!

10


kierowca ~kierowca (Gość)24.04.2017 15:01

Więc lepiej jechać przez Srock

12


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat