Uwaga na upały... i na burze

ePiotrkow Poniedziałek, 26 czerwca 20175 11613
Mniej więcej od środy do piątku potrwa pierwsza w sezonie wakacyjnym fala upałów. - Będzie gorąco, ale i burzowo - zapowiadają synoptycy, pytani o prognozę pogody dla naszego regionu.

Zarówno noc z poniedziałku na wtorek, jak i sam wtorek, będą w województwie łódzkim spokojne (w nocy 11 stopni, w ciągu dnia - max. 25). Pogorszenie pogody nastąpi w nocy z wtorku na środę - wystąpią opady deszczu, a temperatura minimalna osiągnie 17 stopni. W ciągu dnia będzie jeszcze goręcej - termometry mogą wskazać nawet 30-31 stopni Celsjusza. - Powietrze będzie gorące i wilgotne, więc mogą wystąpić burze i deszcze. Może spaść nawet do 15 litrów wody na metr kwadratowy, a porywy wiatru osiągnąć prędkość do 65 km/h - wyjaśnia Kamil Walczak, synoptyk z IMGW.

 

Czwartek znów przyniesie nam wysoką temperaturę i wilgotność. Ponownie wystąpią opady deszczu i burze (miejscami gwałtowne, połączone z opadami gradu). Będzie też zdecydowanie bardziej wietrznie - porywy mogą osiągnąć nawet 80 km/h. Burzowo-upalna fala ma ustąpić w piątek. Pogoda zdecydowanie się poprawi, ale niższa będzie temperatura - termometry mogą wskazywać co najwyżej 24 stopnie.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

fizyczny robol ~fizyczny robol (Gość)27.06.2017 19:54

Spoko da się radę.W pracy dostaję 1 butelkę wody na 12 godzin ciężkiej fizycznej pracy.

10


Vvcgbu ~Vvcgbu (Gość)27.06.2017 13:36

Alee fala ... 2 dni.

10


Witek ~Witek (Gość)27.06.2017 08:55

Gdzie to lato macie jednego dnia upał tydzień zimna ani zimy wiosny w tym roku nie było i lata też nie będzie . Pojawią się pojedyncze upalne dni i to wszystko według moich obserwacji bo jak do tej pory wszystko się sprawdza i żeby nie było ingerowania w pogodę przez tych pseudo naukowców były by normalne zimy i lato jak dawniej. Trują nas z góry opryskując chemicznie i są tego skutki a społeczeństwu wmawia sie ,że klimat sie ociepla.

30


gość ~gość (Gość)27.06.2017 07:46

gorzej jak rano świeci słońce a po południu spadnie grad

30


Julka ~Julka (Gość)26.06.2017 21:50

Ja tam w prognozę zapowiadana nie wierzę.Wierzę w to co widzę jak wstanie i wyjrze przez okno.

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat