Uwaga na maile z podpisem ZUS!

Strefa FMKraj Czwartek, 11 października 20180 1967
Przybywa oszustów, którzy chcą uzyskać dostęp do danych zgromadzonych na komputerach klientów ZUS. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że nie komunikuje się z petentami drogą mailową. Kontakt elektroniczny możliwy jest jedynie w sytuacji, gdy klient posiada profil na Platformie Usług Elektronicznych.
pixabay.com

- Tylko w poniedziałek rano do ZUS-u zadzwoniło kilkanaście osób z informacją o dziwnych mailach, w których nadawcą jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Temat wiadomości to „Zaległe składki”, zaś w samym mailu występuje prośba o potwierdzenie odebrania wiadomości. Na szczęście klienci zwrócili uwagę na nieprawidłowy adres mailowy ZUS, który był w stopce maila - powiedziała Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego. 

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega, by w żadnym przypadku nie odpowiadać na maile, które teoretycznie pochodzą z ZUS-u, ani nie otwierać zawartych w tej korespondencji załączników. Może to doprowadzić m.in. do zainfekowania komputera bądź umożliwi dostęp do danych wrażliwych.

 

 


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat