Uwaga na fałszywe SMS-y! PGNiG ponownie ostrzega klientów!

ePiotrkowKraj Niedziela, 26 kwietnia 202012 2790
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo kolejny raz ostrzega przed niebezpiecznymi i fałszywymi wiadomościami SMS, które rozsyłane są w celu wyłudzenia pieniędzy. Oszuści podszywają się pod Grupę PGNiG, sugerując potrzebę uregulowania rzekomych należności.
fot. pixabay

- Podejrzane wiadomości SMS prosimy potraktować jako SPAM i oszustwo, w żadnym wypadku nie udzielać na nie odpowiedzi, a najlepiej usunąć je ze skrzynki odbiorczej. Fałszywe wiadomości wysyłane są z wielu różnych numerów telefonów. Przykładowa treść fałszywej wiadomości SMS:

PGNIG: Informujemy, że w związku zadłużeniem na kwotę 12,45zł na najbliższy dzień roboczy zleciliśmy odłączenie gazu.

 

 

- Ponadto informujemy, że PGNiG podjął już działania mające na celu uniemożliwienie dalszych oszustw za pomocą rozsyłanej korespondencji. Obecnie ze strony PGNiG Obrót Detaliczny została wstrzymana wysyłka SMS w zakresie windykacji. Oznacza to, że korespondencja trafiająca na telefony komórkowe dotycząca windykacji pochodzi od oszustów - informują przedstawiciele PGNiG. - Przypominamy jednocześnie, że w ostatnim czasie do naszych klientów były także wysyłane fałszywe wiadomości e-mail. Fałszywą korespondencję można rozpoznać przede wszystkim po adresie e-mail, z którego przychodzi wiadomość o temacie „Informacja o zaległości”. Skrzynka „no-reply@epgnig.pl” nie jest kanałem komunikacji używanym przez GK PGNiG. Wszystkie oficjalne adresy mailowe Spółki są oparte na domenie pgnig.pl. Prosimy zwracać uwagę na zmiany i dodane litery w adresach, które jednoznacznie wskazują na podejrzane pochodzenie fałszywej korespondencji.

 

Podejrzaną korespondencję prosimy potraktować jako SPAM i oszustwo, w żadnym wypadku nie udzielać na nią odpowiedzi, nie aktywować załączonych linków, ani nie otwierać załączników. Wiadomość najlepiej usunąć ze skrzynki odbiorczej oraz „kosza” (elementów usuniętych) poczty elektronicznej!

 

W przypadku wszelkich pytań bądź wątpliwości, wynikających z otrzymania groźnej wiadomości, klienci mogą skorzystać z ogólnopolskiej infolinii PGNiG pod numerem: 22 515 15 15.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dyrdymał ~dyrdymał (Gość)26.04.2020 13:44

A ja ostatnio czytam wiadomości, że mają być jakieś korespondencyjne wybory i nie wiem, czy te informacie rozsyłają oszuści i potraktować je jako spam?

83


gość ~gość (Gość)26.04.2020 17:18

Nie potrafią takich naciągaczy wylapac a oni wybory chcą robić.Śmiechu warte

73


xx ~xx (Gość)26.04.2020 23:27

Jaka ładna reklama Samsunga.
No i co z tego jak zlecili odłączenie gazu? To co, to czekać z łomem na gazowników czy co?
A ogólnie to gaz jest złej jakości. Cały czas coś się niedogotowuje albo niedopieka.

00


gość ~gość (Gość)26.04.2020 16:28

Ja tam wszystkie wiadomości SMS spamuje i daje bana

30


gość ~gość (Gość)26.04.2020 15:51

Ja znów dostałem smsa z banku że są zaniepokojeni spłata odsetek za ratę 8zl.

12


gość ~gość (Gość)26.04.2020 15:51

Mi tak od roku przesyłają.A że nie placone od roku za prąd.Z tym to akurat zgadli.A to że komornik windykacja.Tak myślałam ze to spam.

10


gość ~gość (Gość)26.04.2020 15:49

Ja dostałem SMSa żeby zgłosić się po odbiór darmowych garnków dobrej jakości.

12


gość ~gość (Gość)26.04.2020 14:46

Jeżeli wierzycie w jakieś smsy o dziwnych treściach to pogratulować. Jak ci przyjdzie SMS wyskocz z okna to też to zrobisz? Ogarnijcie się.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat