Uwaga kierowcy! Zmieni się organizacja ruchu przy cmentarzach

ePiotrkow Poniedziałek, 29 października 201814 4673
Od poniedziałku (29.10) zmieni się organizacja ruchu przy piotrkowskich cmentarzach. Kierowcy, bądźcie ostrożni!

Od poniedziałku (29.10) od godz. 14.00 do środy (31.10) do godz. 9.00 ulicami jednokierunkowymi będą:
- Partyzantów, od ul. Lelewela do ul. Spacerowej,
- Spacerowa od ronda gen Burzy-Karlińskiego do ul. Rolniczej.

 

Od środy (31.10) do niedzieli (4.11) do godz. 18.00 dla ruchu samochodowego zamknięte zostaną ulice:
- Cmentarna,
- Partyzantów (od ul. Lelewela do ul. Spacerowej).

 

Ulicami jednokierunkowymi będą:
- Spacerowa (na odcinku od ul. Partyzantów do ul. Rolniczej),
- Lelewela (od ul. Partyzantów do ul. Białej).


Obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się po południowej stronie ulicy Rolniczej.

Do ul. Spacerowej będzie dojeżdżał autobus MZK, który będzie zostawiać pasażerów w okolicach cmentarzy i zawracać na rondzie gen. Burzy-Karlińskiego. W związku z tym na ul. Spacerowej od ul. Jerozolimskiej do Partyzantów będzie obowiązywał bezwzględny zakaz parkowania.

 


Sulejów
1 listopada dojazd do grobów będzie się odbywał ulicą Cmentarną, a wyjazd w jednym kierunku ulicami: Południową, Polną następnie do ulicy Szkolnej, Milejowskiej i Placu Straży (ruch jednokierunkowy).

Rozprza

1 listopada wjazd od drogi krajowej 91, następnie w kierunku Nowej Wsi do cmentarza. Ruch jednokierunkowy obowiązuje na odcinku od początku drogi w stronę Nowej Wsi do skrzyżowania z drogą gruntową.

 

- Nad bezpieczeństwem wszystkich odwiedzających nekropolie będą czuwali policjanci w patrolach zmotoryzowanych a także dodatkowo funkcjonariusze w patrolach pieszych ponadnormatywnych – informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)02.11.2018 07:43

Organizacja ruchu fatalna, a przynajmniej gorsza niż w zeszłym roku. Wszystko przez drobne sprawy. W ubiegłym roku pomiędzy starym cmentarzem a główną i chyba jedyną bramą na nowy cmentarz stał policjant, który puszczał raz samochody a raz ruch pieszych. W tym roku policjanta tam brakło czego skutkiem był w tym miejscu korek ul. Spacerową przez te wszystkie opłotki, przez ul. Jerozolimską do samej biblioteki. Widziałem, że niektóre auta stały przed skrzyżowaniem bo nie miały gdzie wjechać. Po prostu ruch się tak ślimaczył bo w ww. miejscu non stop przechodzili piesi więc auta głównie stały i co jakiś czas udawało się przejechać jednemu albo 2 samochodom. Można by to zrzucić na karb protestu policji i mniejszej liczby funkcjonariuszy....gdyby to nie to, że kilkaset metrów dalej na rondzie stał patrol straszników, który pilnował nie wiadomo czego. Chyba znaku z zakazem wjazdu. Poza tym panowie stali, ręce w kieszeni i chyba grali w bilarda. Identyczna sytuacja miała miejsce na skrzyżowaniu Al. Cmentarnych z ul. Wojska Polskiego. Tam dla odmiany stał patrol policji...i stał to dobre określenie. Ludzie też przechodzili w tym miejscu przez przejście co chwila, więc od ul Jerozolimskiej korek kończył się w okolicach Zamku Królewskiego, bowiem przez światła na ul Stronczyńskiego (zmiana trwa oki. 30 sekund) jednorazowo przejeżdżały 2-3 auta a reszta stała i czekała na możliwość wjazdu na skrzyżowanie.
Tak to oto zamiast wstrzymywać nieustanny ruch pieszych by puścić kilka aut, a później wstrzymać auta by puścić spokojnie i bezpiecznie pieszych nic się w przynajmniej tych 2 miejscach nie działo. Nie trzeba być magikiem by wiedzieć, że w okolicach nowego cmentarza ruch będzie coraz większy i trzeba w krytycznych momentach podjąć jakieś działania w celu usprawnienia ruchu w tym miejscu.
W tym roku niestety było dużo gorzej niż w zeszłym. Fatalna organizacja, a wystarczyło dać inne zadania tym co tylko stali i się przyglądali.

10


Mieszkankapt ~Mieszkankapt (Gość)29.10.2018 17:59

Nasze cmentarze są tak blisko i praktycznie w centrum,że ta linia mzk jest wystarczająca. Jaki problem wysiąść koło Bernardynów i przejśc się kawałek?Powinni zamknąc calkowicie dla ruchu samochodowego ulice przylegle cmentarzom.Cmentarna,Kwiatowa,Lelewela,Spacerowa. Dziwie sie tym ludziom,ktorzy wiedza co sie dzieje a i tak wsiada w auto i chca podjechac pod sam grob... A w ogole ,to niby wpuszczaja inwalidow pod cmentarz a co do czego to cale rodziny siedza w aucie i tez jada.To samo z sezonowymi sprzedajacymi... aut i tak pelno!

44


gość ~gość (Gość)30.10.2018 08:05

.... niestety, wszyscy koniecznie chcą podjechać pod sam pomnik ... zamiast przejść się te 200 czy 300 metrów wolą godzinę przepychać się w korku. ... I dotyczy to zwłaszcza zdrowych i sprawnych ludzi. ...

20


gość ~gość (Gość)29.10.2018 20:07

Co za problem po co tam jeździć?

30


gość ~gość (Gość)29.10.2018 18:45

Co z tego że znaki drogowe już są i jest ruch jedno kierunkowy i tak kierowcy nie stosują się do znaków,dzisiaj widziałem jadą na pamięć,apel do Straży miejskiej,nie dość że jest wąsko,a jadą

31


gość ~gość (Gość)29.10.2018 11:58

Linia 0 nie będzie kursować ... Wypadnie z trasy, bo rzesza pobożnych zablokuje okolice cmentarza... :)

31


Ziiiom ~Ziiiom (Gość)29.10.2018 10:11

Policjanci chorują.

41


gość ~gość (Gość)29.10.2018 13:35

Zaczyna się horror przy cmentarzu. Przepisy sobie, a kierowcy sobie. Dzisiaj rano nie było gdzie zaparkować od strony Spacerowej, a co będzie 1 listopada?

50


gość ~gość (Gość)29.10.2018 11:38

Pierwsze święta bez policji? :)

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat