Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu w obrębie węzła Piotrków Trybunalski Zachód

ePiotrkowRegion Środa, 13 listopada 201938 15606
W związku z kolejnym etapem budowy autostrady A1 Tuszyn – granica województwa, w nocy z czwartku na piątek (14/15 listopada) zmieniona zostanie organizacja ruchu w obrębie węzła Piotrków Trybunalski Zachód (skrzyżowanie A1 i S8).

Ładuję galerię...

Jak informuje inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, konieczne jest wyłączenie z użytkowania łącznicy, którą kierowcy jadący z Warszawy zjeżdżali z drogi ekspresowej S8 na autostradę A1. Zostanie ona wyburzona, co planowane jest w ostatni weekend miesiąca. - W związku z tym od najbliższego piątku jadący od strony Warszawy, już na wysokości węzła Piotrków Trybunalski Północ (S8/DK12) zjadą na jezdnię wschodnią, po której ruch będzie się odbywał w obu kierunkach - mówi Maciej Zalewski, główny specjalista ds. komunikacji w łódzkim oddziale GDDKiA. - Prędkość na tym odcinku zostanie ograniczona do 70 km/h. Następnie dojadą do tymczasowego skrzyżowania (które ma formę części okręgu) wybudowanego w rozwidleniu A1 i S8, gdzie skręcą w kierunku południowym na autostradę A1. Będą jednak musieli ustąpić pierwszeństwa jadącym autostradą w kierunku Łodzi. Przejazdy z Łodzi w kierunku Katowic i z Katowic w stronę Warszawy będą się odbywały bezkolizyjne.

 

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do chwili wybudowania nowej estakady, co jest planowane na przełom 2020 i 2021 roku.

 

 

Na zdjęciach tymczasowe skrzyżowanie u zbiegu A1 i S8. Na schematycznym rysunku przejazdy: kolorem czerwonym kierunek Katowice - Łódź, kolorem zielonym Warszawa – Katowice. W miejscu przecięcia się linii jadący z Warszawy ustępują pierwszeństwa jadącym do Łodzi.

 

 

 

 

(materiały: GDDKiA Łódź) 


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (38)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Węzeł w Jezowie ~Węzeł w Jezowie (Gość)13.11.2019 22:08

A co z węzłem w Jeżowie? Czy Wójt Woli załatwił chociaż zjazdy tak jak deklarował na jednej ze sesji rady gminy?

80


osąd ~osąd (Gość)13.11.2019 21:50

Za rządów PO-PSL stracono cenny czas na modernizacje tych dróg, a teraz wszystko na gwałt.

610


gość ~gość (Gość)16.11.2019 19:13

Ludzie z budowy "ronda bełchatowskiego " czują się niezniszczalni. Wczoraj gość od kierowania ruchem wszedł mi prosto pod koła co zarejstrowala kamera, jeszcze zdziwiony że jadę ulicą!!! Ta budowa to jedna wielka paranoja , bez logistyki , bez przeszkolonych ludzi (wyłazi na ulicę i zdziony jeszcze że jadę! paranoja ! Paranoja ! Paranoja !

20


gość ~gość (Gość)16.11.2019 19:00

Pracownicy tej budowy "ronda bełchatowskiego" mają się za niezniszczalnych ! Wczoraj gość wyszedł z pasa zieleni wprost pod moje auto , nawet się nie rozejrzał. Kamera zarejestrowała całe zajęcie . Porażka ,porażka porażka !!! Niech się wezmą za logistykę tej budowy !!!

10


łun ~łun (Gość)14.11.2019 17:58

Właśnie ruszył remont drogi w Srocku,tam to jest dopiero jazda !!!!!

30


das ~das (Gość)13.11.2019 20:42

czy ktoś może przekazać tym pajacykom od władzy, by dróżnicy nie zamykali na 10 minut przed przejazdem pociągu rogatek tylko dali przejechać samochodom bo oni też są odpowiedzialni za tworzenie tych korków, jak miasto widzi transport po mieście po wyburzeniu węzła na Bełchatów?? przecież armi krajowej od tego węzła do ronda koło Obi będzie jeden wielki korek w godzinach szczytu jeśli przejazdy kolejowe na godzine są pozamykane około 30-40 minut...chorzy są Ci ludzie a zwłaszcza Chojniak, miał 7 lat by zrobić wojska polskiego i wybrał najbardziej idealny moment, mam nadzieje ze jest specjalne miejsce w piekle dla takich szarlatanów

154


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)13.11.2019 23:08

Jak latami nic się nie działo z "gierkowką", to ludzie narzekali że niebezpiecznie, że koleiny, że droga nieprzystosowana do takiego natężenia ruchu... Teraz jest remont i za parę lat będzie autostrada... to też źle... Jak robili S8 od Mszczonowa do Warszawy, była podobna organizacja ruchu jak u nas, ludzie stali w korkach ale rozumieli, że musi być gorzej, żeby później było lepiej. Teraz z Piotrkowa do Warszawy można przejechać w nieco ponad godzinę, spokojnym tempem, bez szaleństw. Czasami wystarczy odrobina cierpliwości i wyrozumiałości, której w naszym mieście niestety brakuje.

112


gość ~gość (Gość)13.11.2019 15:40

Dlaczego z tego wiaduktu nie ma zjazdu w kierunku Granicy, Wadlewa, Łasku? Czy wszystkie drogi muszą prowadzić na Łódź, która z naszego regionu zabrała już S8 a teraz ma zakusy na S74?

110


gość ~gość (Gość)13.11.2019 21:11

I jeszcze nieszczęsne rondo przy Dmowskiego. Dziś tylko mojemu refleksowi nie staranował mnie tir na białoruskich tablicach skręcający z Żelaznej w Dmowskiego. Ja prawy pas z Armii Krajowej w Dmowskiego a ten z wewnętrznego na rondzie w Dmowskiego!!! Ludzie zróbcie coś z tym bo dojdzie do tragedii. Gdybym jechał prosto wg znaków w Żelazną to bym już nic w życiu nie napisał. Do zmiany linii patrol policji obowiązkowo przy rondzie!!!

70


gość ~gość (Gość)13.11.2019 14:30

Niezły sajgon się szykuje. Żadnej logistyki , wszędzie rozkopane, namiastki końca nie widać.

101


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat