Uwaga! Trudne warunki na drogach

Środa, 13 stycznia 202142 4789
Intensywne opady śniegu spowodowały, że na drogach w Piotrkowie i regionie warunki jazdy są bardzo trudne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o oblodzeniu I stopnia.

Ładuję galerię...

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -4 st. C. Temperatura minimalna gruntu około -6 st. C." - informuje IMGW. Ostrzeżenie dotyczy centralnej i zachodniej części Polski.

 

Słuchaczka Magazynu Magiel zwróciła także uwagę na zaśnieżone chodniki przed budynkami w centrum Piotrkowa. Główne ulice w Piotrkowie są przejezdne, nieco trudniej jeździ się po drogach peryferyjnych. - Mamy piękną zimę i śnieg pada od wtorkowego wieczoru, więc od tego czasu jeżdżą cztery pługopiaskarki, a precyzyjnie rzecz ujmując trzy i jeden pług. Poza tym jest jeden pług na ciągniku oraz jeden na pojeździe typu „bobcat”, który obsługuje Stare Miasto. Dodatkowo ZDiUM pracuje w mieście własnymi siłami i naszymi pracownikami też prowadzimy tę akcję „Zima”. Oczyszczamy teren wokół targowisk i je same . Służby odpowiedzialne za utrzymanie na bieżące monitorują co się dzieje i odpowiednio reagują - mówi Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie. 

 

 


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (42)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_bartek ~gość_bartek (Gość)przedwczoraj, 21:32

Miastowi EP już strach w oczach po centymetr śniegu spadł.

42


gość_dasee ~gość_dasee (Gość)wczoraj, 09:24

Drogi wewnętrzne i Gminne mogą nie być odśnieżone nawet przez 48 godz zgodnie z przepisami

20


gość_janek ~gość_janek (Gość)przedwczoraj, 21:26

Jak szlem z roboty to ulica Słowackiego koło banku była nie odśnieżona

21


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)przedwczoraj, 22:14

Pokazalibyście jak są odgarnięte chodniki przed posesjami u włodarzy miasta - krąży plotka, że jakiś pan Karol osobiście jeździ odśnieżać, tzw. pierwsza linia frontu ;- )

30


gość_spółdzielnia ,, karu ~gość_spółdzielnia ,, karu (Gość)przedwczoraj, 21:59

SM Karusia na Dzielnej, ok. 9-ej ,,dama,, ciut odgarnęła pod blokami spychając na drogi. Schodów na zejściu na ul.Górną nie tknęła. Ja rozumiem że u niej ????????tak się robi ale tu jest???????? !!!, Prezes robi slamsy za nasze opłaty ..
..????????????????

20


tak sobie ~tak sobie (Gość)przedwczoraj, 10:47

patrzę na prace dozorców i krew mnie zalewa jak z premedytacją zgarniają śnieg na jezdnię, jakby nie można w drugą stronę na trawnik lub pryzmować jak nie ma miejsca. Drodzy funkcjonariusze Straży Miejskiej proszę o zwracanie uwagi na to zjawisko.

104


gość_cwaniak z gazomii ~gość_cwaniak z gazomii (Gość)przedwczoraj, 20:50

W gazomi już posypaly i nawet ze solom

10


gość_aha ~gość_aha (Gość)przedwczoraj, 07:59

No to drogowcy po latach laby powinni wziąć się do roboty i być przygotowanym jak nigdy.

91


gość_psm ~gość_psm (Gość)przedwczoraj, 20:23

PSM znow zaspalo godzina 9 a Poprzeczna Armii Krajowej nieodsniezone po interwencji tylko przy AK odsniezone, a na Poprzecznej znowudzie sobie wydeptali a podwyzki daja mieszkańcom pytam sie za co?? Chyba za kawe zeby Panie mialy co pic odbierajac telefiny ????

10


Kierownik Auta ~Kierownik Auta (Gość)przedwczoraj, 11:12

Zima zimą. Uważać trzeba. Ale to jeszcze nie jest powód żeby jeździć po mieście 20 km/h. Jeśli komuś umiejętności pozwalają rozwinąć w tych warunkach tylko taką prędkość to niech lepiej pojadą MZKą.

135


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat