Utworzą Piotrkowską Strefę Aktywności Gospodarczej

ePiotrkow Piątek, 23 stycznia 201521 18838
Piotrkowska Strefa Aktywności Gospodarczej to wyznaczone tereny inwestycyjne, które w celu zachęcenia potencjalnych inwestorów, objęte zostaną preferencyjnymi stawkami dzierżawy.

Ładuję galerię...

O jej utworzeniu piotrkowscy radni mają zdecydować podczas najbliższej sesji w środę, 28 stycznia. W skład Strefy mają wschodzić obszary:
- przy ul. Rakowskiej 17a – 0,8101 ha,
- przy ul. Mireckiego – 0,4365 ha,
- przy ul. Sulejowskiej 130 – 1,2619 ha,
- przy ul. Wojska Polskiego 264 – 0,9509 ha,
- przy ul. Nowowiejskiej 24 – 1,5036 ha.

Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia Strefy będzie konsekwencją przyjęcia przez Radę Miasta „Strategii Rozwoju Miasta 2020”, w której to zawarte są zapisy dotyczące aktywizacji lokalnego rynku inwestycyjnego. - Proponujemy wyznaczenie 5 obszarów, stanowiących własność gminy. Działki te są terenami inwestycyjnymi. Chcemy, aby potencjalni inwestorzy – zachęceni atrakcyjnymi cenami dzierżawy – podjęli trud inwestycyjny, zainwestowali i zatrudnili określoną liczbę osób, z wyłączeniem oczywiście działalności polegającej na handlu detalicznym, handlu spożywczym (chodzi o tzw. dyskonty) – mówił wczoraj sekretarz miasta Bogdan Munik podczas posiedzenia Komisji Polityki Gospodarczej i Spraw Mieszkaniowych.

Więcej na temat Piotrkowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej w kolejnym numerze „Tygodnia Trybunalskiego”, od środy, 28 stycznia, w kioskach!


Zainteresował temat?

5

3


Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Resident_ of_the_old_Town Resident_ of_the_old_Townranga23.01.2015 06:16

Cytuję:
Chcemy, aby potencjalni inwestorzy – zachęceni atrakcyjnymi cenami dzierżawy – podjęli trud inwestycyjny, zainwestowali i zatrudnili określoną liczbę osób, z wyłączeniem oczywiście działalności polegającej na handlu detalicznym, handlu spożywczym (chodzi o tzw. dyskonty)


no tak, bo 10 biedronek w Piotrkowie to za mało :)

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat