Utrwalone w kadrze, ocalone od zapomnienia

ePiotrkowRegion Wtorek, 12 stycznia 20210 1509
W Woźnikach odbyło się spotkanie biblioteczne promujące książkę „Woźniki – nasza mała ojczyzna. Ocalić od zapomnienia…” wydaną pod patronatem Fundacji Wspierania Folkloru Wiejskiego i Miejskiego w Mzurkach oraz Marszałka Województwa Łódzkiego. Podsumowano też konkurs fotograficzny realizowany w ramach projektu – zadania publicznego autorstwa Sylwii Stelmach–Piątkowskiej „Woźniki – barwna historia niczym z kroniki”.
fot. wol-krzysztoporska.pl

Konkurs pt. „Utrwalone w kadrze, ocalone od zapomnienia” został przygotowany i przeprowadzony przez Joannę Sobutkowską – współautorkę książki i nauczyciela plastyki Szkoły Podstawowej w Gomulinie.

 

Adresatami konkursu byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Gomulinie, którzy w różnych, nie tylko rodzinnych miejscowościach sfotografowali najciekawsze obiekty i zapoznali się z ich historią. Niektórzy wraz z członkami rodziny przejrzeli stare albumy, odnaleźli interesujące fotografie, dowiedzieli się o losach swoich przodków.

 

W konkursie wzięło udział 11 uczniów – ich prace zostały zaprezentowane na specjalnej wystawie. Każda praca zasługiwała na wyróżnienie – spełniała wymogi regulaminu konkursu, dlatego wszystkim uczniom zostały wręczone nagrody rzeczowe: albumy do zdjęć, monografia Woźnik, dyplomy, słodycze oraz pamiątkowe zakładki do książki z konkursowymi fotografiami.

 

W spotkaniu uczestniczyli: prezes Fundacji Wspierania Folkloru Wiejskiego i Miejskiego w Mzurkach – Ryszard Cieślak, autorki książki – Danuta Stępień i Joanna Sobutkowska, przewodnicząca Rady Gminy Wola Krzysztoporska – Małgorzata Gniewaszewska, pracownik Biblioteki Publicznej w Woźnikach – Edyta Michalak, sołtys Woźnik – Jadwiga Kauc, uczniowie oraz ich rodzice.

 

Danuta Stępień i Joanna Sobutkowska


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat