Utonęły tam już 3 osoby. Policja ostrzegała plażowiczów

PolicjaOpoczno Wtorek, 07 lipca 20204 7487
Sezon wakacyjny w powiecie opoczyńskim rozpoczął się tragicznie. Utonęły tam już trzy osoby. W niedzielę 5 lipca nad zbiornikami w Opocznie, Drzewicy, Miedznej Murowanej służbę pełnili policjanci z Oddziałów Prewencji Policji KWP w Łodzi, którzy wspomagali opoczyńskich mundurowych w dotarciu do jak największej liczby osób i uświadomieniu im zagrożeń, jakie wynikają z kąpieli w miejscach zabronionych.

Ładuję galerię...

- Policjanci podczas kilkugodzinnej służby przede wszystkim rozmawiali z plażowiczami, informowali o zagrożeniach, uczulali, by szczególną troską podczas wypoczynku nad wodą otoczyć dzieci – informuje asp. szt. Barbara Stępień z opoczyńskiej komendy. - Jak się okazuje, pomimo tak tragicznych zdarzeń, wiele osób nadal lekceważy obowiązujące zasady i własne bezpieczeństwo. Dlatego niestety w kilku przypadkach policjanci nałożyli mandaty karne i zastosowali pouczenia wobec tych, którym ciężko jest się pogodzić z obowiązującymi przepisami.

 

Policyjne patrole pojawiły się przy popularnych w regionie zbiornikach wodnych, gdzie kąpiel jest zabroniona. Dla własnego bezpieczeństwa warto przestrzegać obowiązujących zasad i dostosować się do obecnej sytuacji. Podobne patrole na pewno jeszcze pojawią się nad opoczyńskimi zbiornikami.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)07.07.2020 10:27

To nie dzieci są zagrożone, tak samo to nie woda stanowi zagrożenie. Problemem jest alkohol. Ludzie chleją jak idioci, na pełnym słońcu, a potem do wody i takie są skutki.

130


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat