Utonęła kolejna osoba

PolicjaOpoczno Czwartek, 02 lipca 20209 7485
W niedzielę utonął tam 17-latek. Tym razem nie udało się uratować 55-latki. Kobieta wypłynęła na materacu i zaginęła, 2 lipca strażacy wyłowili jej ciało. Na nic zdają się apele policji, że w zbiorniku w Miedznej Murowanej w powiecie opoczyńskim nie można się kąpać.
fot. archiwum epiotrkow.pl

W Miedznej Murowanej w gminie Żarnów od środy trwały poszukiwania 55-letniej mieszkanki pow. koneckiego, która około godziny 18.30 wypłynęła na materacu i zaginęła. Służby ratunkowe o zdarzeniu zostały powiadomione 1 lipca o godzinie 19.00. Na miejsce do pomocy w poszukiwaniach wezwani zostali płetwonurkowie z Piotrkowa i Bełchatowa. Strażacy przy pomocy sonaru przeczesywali rejon zbiornika. Przy tamie zbiornika odnaleziono dryfujący materac. Niestety sprawdził się najczarniejszy scenariusz. 2 lipca około godziny 10 strażacy wyłowili z wody ciało zaginionej kobiety.

 

- Apelujemy do wszystkich amatorów kąpieli o wybieranie akwenów dopuszczonych do kąpieli, na których pracują ratownicy – przypomina asp. szt. Barbara Stępień z opoczyńskiej komendy policji. - Zbiornik w Miedznej Murowanej jest zbiornikiem retencyjnym i kąpiel tam jest ZABRONIONA! Przypominamy, że kilka dni temu w tym samym miejscu życie stracił nastolatek. Wówczas dwóch chłopców postanowiło popływać, mimo że cały zbiornik wodny objęty jest zakazem kąpieli. Niestety sytuacja wymknęła się spod kontroli. Obaj zaczęli tonąć. Jednego z nich zauważył przepływający nieopodal kajakarz. Pomógł nastolatkowi wydostać się na brzeg. Niestety kolejny zniknął pod taflą wody. Wezwane na miejsce wszystkie służby, natychmiast rozpoczęły poszukiwania nastolatka.

Oprócz policjantów pracowali strażacy i płetwonurkowie. Niestety na ratunek było już za późno. Strażacy wyłowili chłopca z wody. Pomimo reanimacji, życia nastolatka nie udało się uratować.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Staś Pytalski ~Staś Pytalski (Gość)02.07.2020 14:04

Czy dlatego że retencyjny to nie można się kąpać? Przecież ten retencyjny w Miedznej niewiele się różni od Cieszanowickiego, w którym można się kąpać, ba są nawet niebrzydkie małe plaże.

50


gość ~gość (Gość)02.07.2020 12:50

Jak można się utopić mając materac?

47


gość ~gość (Gość)02.07.2020 11:59

Na nic się zdadzą apele policji.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat