Ustąp pierwszeństwa uprzywilejowanym podczas głosowania

ePiotrkowKraj Środa, 08 lipca 202017 1459
W niedzielę 12 lipca odbędzie się II tura wyborów prezydenckich. Warto pamiętać, że zgodnie z przyjętym we wtorek rozporządzeniem ministra zdrowia, są osoby, które podczas wizyty w lokalu wyborczym powinny móc oddać swój głos jako pierwsze.
fot. pixabay

- Zgodnie z rozporządzeniem podczas głosowania obsługiwani w pierwszej kolejności powinny być: osoby powyżej 60. roku życia, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do lat 3 oraz osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub
które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie - mówi Szymon Kopka, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Piotrkowie.

 

A czy istnieje jeszcze możliwość zagłosowania korespondencyjnie? Tylko w określonym przypadku. Wyborca podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, który rozpoczął je po 7 lipca, może zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego najpóźniej do dnia 10 lipca.


Zainteresował temat?

2

4


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

j. ~j. (Gość)08.07.2020 23:02

Nie ustąpię! Nie ustąpię, bo nie zamierzam się pofatygować. Były superior klasztoru O.O. Jezuitów w Piotrkowie powiedział kiedyś, że wybór jakiegoś mniejszego zła, to nie jest dobry wybór, bo powinniśmy raczej wybierać większe dobro, a nie mniejsze zło i o ile się nie zgadzam z tym, że zawsze można to zastosować, bo życie obfituje niestety w takie sytuacje, w których każde wyjście jest złe, a coś musimy wybrać, a więc dylemat Antygony, o tyle w przypadku głosowania na tego złego, albo tamtego złego kandydata w sytuacji Antygony nie jesteśmy, bo mamy trzecie wyjście! Możemy po prostu nie iść na wybory, mamy też do tego prawo i ja zamierzam z tego prawa skorzystać. Gdyby w Polsce był obowiązek głosowania, a tak jest w niektórych krajach, to poszedłbym do urny, ale oddałbym nie ważny głos np. nie stawiając krzyżyka przy żadnym z kandydatów, albo jeszcze lepiej przekreślając brutalnie nazwiska obydwu. No... ale każdy ma swoje sumienie, każdy, którego kandydat nie przeszedł do drugiej tury może sobie na to mniejsze zło zagłosować. Mi sumienie wyraźnie mówi: Zostań w domu! Mam zamiar posłuchać głosu sumienia...

11


nikt ważny ~nikt ważny (Gość)08.07.2020 20:34

Skoro dzisiaj mieli siłe stac i się drzec podczas wizyty Pana M to widocznie maja zdrowie i energie aby poczekac w kolejce 12.Tyle w temacie.

40


gość ~gość (Gość)08.07.2020 10:55

Jak to dobrze, że wszyscy jesteśmy równi w swoich prawach. No, chyba, że uchwalą, że nie, to nie

80


on ~on (Gość)08.07.2020 19:43

Czym więcej szumu w mediach z kandydatami tym więcej osób nie pójdzie głosować tak jak ja dosyć tej szopki nakręcanej przez media bo Prezydent w Polsce nie może nic wiec po co tyle szumu

10


gość ~gość (Gość)08.07.2020 18:24

Nic nie będę ustępowała.Oni mają czas a ja w niedziele do magazynu na 2 zmianę.Wszędzie im tylko ustępować,w sklepie autobusie a takiego!

70


obwoźny cyrk ~obwoźny cyrk (Gość)08.07.2020 18:17

Czym więcej zamętu wokół tego wyborczego teatru ze wszystkich stron, tym lepiej dla nich.

20


gość ~gość (Gość)08.07.2020 16:04

Może mam jeszcze zapytać Przepraszam, pani na dudę?
Tak. Aaaa to proszę.
Niedoczekanie wasze...

82


gość ~gość (Gość)08.07.2020 11:45

Wiadomo na kogo głosują przeważnie osoby z tych grup. Pewnie chodzi o to by widząc kolejkę przed lokalem czasem się nie rozmysliły, a każdy głos moze być cenny. Idąc za ciosem bez kolejki powinny być tez wpuszczane osoby z wykształceniem podstawowym bo aż 70 % z nich głosuje na Dude. Co za niedopatrzenie. Powinni wpuszczać na podstawie świadectwa.

122


antys ~antys (Gość)08.07.2020 11:30

Pierwszy raz widzę władzę, która nie potrafi zorganizować wyborów. Pominąwszy już termin majowy, za który powinien ponieść konsekwencje spasiony J. Sasin.

91


abcde ~abcde (Gość)08.07.2020 13:40

Czynność głosowania jest obarczona ryzykiem zakażenia wirusem. Więc dlaczego rząd namawia do głosowania m.in. seniorów, którzy w razie zakażenia mają większe szanse na śmierć? ? ? Nie powinno seniorom się mówić : zostańcie w domu, bo to zapewnia Wam bezpieczeństwo. (?)

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat