ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Urządzenia do modelowania sylwetki - czy faktycznie pomagają?

Piątek, 20 grudnia 2019 2805
Obecny rozwój technologii, który mknie do przodu z niesamowitą prędkością pozwala w różnych dziedzinach życia na wprowadzanie zmian, które niekoniecznie muszą być dobre lub efektywne. Także w obszarze zabiegów kosmetycznych można zauważyć, że od wielu lat na rynku pojawiają się coraz to nowocześniejsze rozwiązania, które chętnie wykorzystywane są przez klientów.

 Wielu klientów jednak zastanawia się, czy działanie choćby urządzeń do modelowania sylwetki jest skuteczne.

(Medycyna estetyczna - https://cosmed24.pl/medycyna-estetyczna/)

Zabiegi modelujące nie są odchudzaniem

Wiele zabiegów do modelowania sylwetki wykorzystuje różnego rodzaju urządzenia, które mają przynieść niesamowite efekty, jednak wielu pacjentów może się szybko zdziwić. Po pierwsze modelowanie sylwetki to nie jest odchudzanie i przyznają to nawet specjaliści. Oczywiście w jakimś stopniu oddziałują na tkankę tłuszczową, ale piorunujących efektów nie ma po pierwszej wizycie w gabinecie.

Przede wszystkim osoba udająca się na zabieg modelowania sylwetki zarówno przy pomocy lipolizy chemicznej, czy z wykorzystaniem urządzeń laserowych, musi wiedzieć, że wysiłek lekarzy musi być poparty dietą, jak i ćwiczeniami. I tu pojawiają się pierwsze schody, które często dla wielu są nie do przejścia. Dlaczego? Tempo życia sprawia, że pojawiające się chroniczne zmęczenie oraz brak czasu na szykowanie posiłków, nie wspominając już o regularnym treningu, skutecznie zniechęcają do jakiegokolwiek działania.

Z praktycznego punktu widzenia zabiegi opierają się na wykorzystaniu głównie urządzeń służących do rozbijania tkanki tłuszczowej, jednak tylko tej, która znajduje się bardzo blisko skóry. Problem pojawia się z dotarciem do warstw tłuszczu położonych głębiej. Jak zgodnie twierdzą specjaliści, jest to możliwość wymodelowania sylwetki i jej obszarów, gdzie zalega mało tłuszczu, z którym nie poradziła sobie dieta, jednak nie zastąpi to w stu procentach procesu odchudzania.

Efekty pracy urządzeń do modelowania sylwetki

Zastosowanie wysokiej klasy urządzeń do modelowania sylwetki może prowadzić do realnego zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej. W szczególności tyczy się to tych sprzętów, które działają na zasadzie wydzielania ciepła lub wymrażania. W większości przypadków skuteczność działania urządzeń sprowadza się tylko do ich opisów marketingowych.

Warto wiedzieć, że modelowanie sylwetki to nie jest tylko usuwanie tkanki tłuszczowej. Pacjentki nawet nie interesuje to, czy znajduje się tam tłuszcz, woda czy limfa. Dla wielu z nich najważniejszy jest fakt, że widać efekty, które niekoniecznie muszą przekładać się destrukcyjnie na otłuszczone miejsce. Skuteczność tych zabiegów zależy jednak od kilku czynników. Przede wszystkim od jakości zastosowanego urządzenia i odpowiedniego zakwalifikowania pacjentów. Wniosek nasuwa się jeden. Klient nie będzie zadowolony z zabiegu, jeśli wykona się go na niskiej jakości sprzęcie, bez odpowiedniego zakwalifikowania go oraz bez odpowiedniego doświadczenia lekarza. Gdy te czynniki jednak będą na bardzo dobrym poziomie, można spodziewać się adekwatnych efektów.

Urządzenia do modelowania sylwetki mogą być efektywne, jednak zabiegów z ich wykorzystaniem nie można stawiać na równi z odchudzaniem. Poza tym pierwsze efekty mogą pojawić się dopiero po kilku miesiącach, co wiąże się z wysokimi kosztami.

Reasumując, najskuteczniejszym sposobem w walce z tłuszczem jest atakowanie go odpowiednio zbilansowaną dietą oraz planem treningowym, który będzie nastawiony na redukcję tkanki tłuszczowej. Trzeba zdawać sobie sprawę, że nie da się osiągnąć wymarzonej i szczupłej sylwetki, nie wkładając w to żadnego wysiłku.

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat