Urząd Miasta odebrał dotację Concordii

Strefa FM Piątek, 30 grudnia 201133 6470
Miasto rozwiązało z piotrkowskim klubem Concordia umowę dotyczącą dotacji. Concordia otrzymała dotację (przyznaną 14 marca 2011 roku) w wysokości 115 tysięcy złotych. Na konto klubu wpłynęła tylko pierwsza transza w wysokości 70 tys. Drugiej transzy klub już nie otrzyma.

W piśmie skierowanym do zarządu klubu, które podpisał wiceprezydent Piotrkowa Andrzej Kacperek, czytamy m.in: "Podstawą rozwiązania umowy jest brak możliwości zrealizowania przez klub celu, na który dotacja została udzielona, a także brak możliwości wykorzystania środków pochodzących z dotacji na zamierzenia zadeklarowane w złożonej ofercie".

-To kompletnie niezrozumiała dla nas decyzja - mówi Jacek Ryszka, wiceprezes Concordii. - My od siebie zrobiliśmy wszystko, ponieważ przez ostatnie pół roku klub funkcjonował, realizowane były wszystkie cele, które były zawarte w tej umowie i my z nich się wywiązaliśmy. Na obecną chwilę zostaliśmy postawieni pod ścianą. Zarząd rozważa możliwość zwołania w styczniu walnego, nadzwyczajnego zgromadzenia celem wycofania drużyn młodzieżowych z rozgrywek piłkarskich dlatego, że cele, na które pieniądze miały być przeznaczone - jest to wyraźnie napisane - dotyczą piłkarstwa młodzieżowego. W związku z tym wydaje nam się, że jeśli pan prezydent zabiera nam pieniądze na takie cele, to Urząd Miasta chce, aby piłka młodzieżowa, a w szczególności w klubie Concordia, przestała istnieć.

Władze klubu nie wykluczają skierowania sprawy do sądu.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (33)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

lukch ~lukch (Gość)30.12.2011 15:20

komentator: Daj "finowi" spokój bo ma rację. Jak chcesz trenować to kup sprzęt i trenuj. Chcesz trenera to zrzutka i będzie. Generalnie nie widzę powodu, dla którego miasto miałoby dopłacać. To dziecko, które nie pójdzie trenować piłki nożnej ma być stratne, bo z moich podatków idzie na tą dyscyplinę? Niech każdy sobie płaci sam za to co mu jest potrzebne. Proste. Tak jest najbardziej efektywnie.

00


komentator ~komentator (Gość)30.12.2011 14:44

~fin (Gość) -
Człowieku jak nie znasz systemu jaki obowiązuje w Polsce to nie zabieraj głosu i nie porównuj Polski do Finlandii.
Jak wystarczy Twojemu synowi gra na boisku to ok, ale nie wydawaj sądów co do powyższego artykułu.

00


H2O ~H2O (Gość)30.12.2011 14:42

"fin" napisał(a):
Bo chyba najważniejsze jest żeby się dzieciaki wybiegały, a nie działacze nachlali, co widać po ich spasionych pyskach i kałdunach wylewających się nad paskiem od spodni.


Czyżbyś miał na myśli takich działaczy?
http://imageshack.us/photo/my-images/401/doradca2.jpg/

00


fin ~fin (Gość)30.12.2011 14:32

Napiszę jak to jest w Finlandii, bo widziałem jak tam system działa. II liga:
Klub płaci miastu za możliwość użytkowania miejskiego stadionu/boiska.
Zawodnicy płacą klubowi za naukę gry pod okiem klubowego trenera.
Każdy kupuje sobie strój do treningu sam, klubowy dostaje tylko na mecz.
Nie ma żadnych dotacji, żadnych realizacji celów, wycofywania drużyn z rozgrywek itp. głupot.
Moje dziecko swoje fascynacje piłkarskie realizuje na boisku przy gimnazjum nr.5. Obywa się bez działaczy, trenera, dotacji itd, za darmo. Całkowicie mu to wystarczy.Bo chyba najważniejsze jest żeby się dzieciaki wybiegały, a nie działacze nachlali, co widać po ich spasionych pyskach i kałdunach wylewających się nad paskiem od spodni.

00


deal ~deal (Gość)30.12.2011 14:15

"komentator" napisał(a):
A może zabrać Panu obiecaną pensję i premię a wtedy może choć troszkę poczuje się Pan i Pana rodzina jak obecny zarząd, który miał mieć pieniądze a ich nie ma.


Pensję jak pensję. Ale odebrać mu powinniśmy tego nowego peugeota, bo ten kupiony za nasze pieniądze samochód jest naszą własnością. Powinniśmy tę limuzynę opchnąć, a forsę przekazać Concordii.

00


komentator ~komentator (Gość)30.12.2011 14:05

Panie Prezydencie
To jeden z najstarszych klubów w Polsce. Dzieci i młodzież tam trenuje a mogłaby pić piwo i wtedy ile by Pan wydał pieniędzy na alkoholików. Niech Pan nie będzie małostkowy i wykaże się inteligencją. Pana Dzwonnika już nie ma w tym klubie a Pan nadal prowadzi swą politykę w stosunku do tego klubu. Poprzez Pana działania i politykę wiele talentów nie ukaże się. Apeluje o ponowne rozważenie kwestii. A może zabrać Panu obiecaną pensję i premię a wtedy może choć troszkę poczuje się Pan i Pana rodzina jak obecny zarząd, który miał mieć pieniądze a ich nie ma.

00


Lopez ~Lopez (Gość)30.12.2011 12:46

HA,ha,ha...jaki triumf chłopa z podpiotrkowskiej mieściny,doradcy, berii i innych .Szkolić trzeba, ale dotacja jak sie domyślam to dofinansowanie a nie finansowanie. Dofinansowanie to znaczy że klub finansuje szkolenie a miasto mu dokłada. Jeżeli miasto nie chce dokładać bo ma inne wydatki np balon, to klub nie musi w takim zakresie jak do tej pory prowadzić szkolenia. Z tej informacji nie wynika czy ta dotacja to 4 liga + szkolenie młodzierzy,czy tylko szkolenie.UKS Piotrcovia to klub który podobno pobiera opłaty od dzieci w wysokości kilkudziesięciu zł i dzieci muszą za szkolenie płacić. Moim zdaniem władze próbują zwalczać klub bo Dzwonnik jest zaangażowany w referendum w/s odwołania Prezydenta i w ten sposób chcą sie zemścic na nim.

00


ShadyMike ShadyMikeranga30.12.2011 11:59

70 tys dostali to nie mogło to isc na młodziez ?! WTf teraz wymówki bo nie dostana 30k to wycofaja młodzików... Zobaczcie ludzie sa kluby na wsiach w mniejszych miastach od naszego troszke wiekszych i jakos kluby nie upadaja tak jak u nas. Przykłady ? Bełchatów Lubin Malutka wioska Niecziecza która walczy o Ekstraklase i pewnie wyalczy awans! Stróże Bytów i mozna by tak wymieniac długo długo , wiec dlaczego do cholery u nas w prawie 100 tys miescie nie mozesz byc chociaz klubu który grał by w tej 1 lidzie !? juz nie mowie o ekstraklasie ale chociaz ta 1 liga

00


lex ~lex (Gość)30.12.2011 11:45

Dla UKS Piotrcovia 3000 dotacji na grupy młodzieżowe i dają radę, a przy tym leją Concordię aż miło, a tu 70000 to za mało i trzeba wycofać dzieciaki z rozgrywek.... To ja się pytam, gdzie są te pieniądza?!

00


lukch ~lukch (Gość)30.12.2011 11:39

Nie na wszystko co się dzieje musi być dotacja.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat