Urząd Marszałkowski: Jest pomysł, będą pieniądze

Strefa FM Czwartek, 19 sierpnia 20100 2098
Ponad 130 milionów złotych bezzwrotnych dotacji otrzymają małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa łódzkiego. To już ostatni dzwonek, aby ubiegać się o dotacje unijne dla przedsiębiorców.

Jak podkreślił marszałek województwa łódzkiego Włodzimierz Fisiak podczas konferencji prasowej wsparcie finansowe dla firm naszego regionu,  na pewno wpłynie na wzrost ich konkurencyjności na tle pozostałych województw.

Witold Stępień - wicemarszałek województwa odpowiedzialny za sektor przedsiębiorczości przy okazji rozstrzygnięcia tego konkursu, stwierdził że dla rozwoju gospodarki naszego regionu bardzo ważne jest również wdrażanie nowoczesnych technologii, także przez właścicieli małego i średniego biznesu.

To już ostatni dzwonek, aby ubiegać się o dotacje unijne dla przedsiębiorców. Konkursów na taką skalę prawdopodobnie już nie będzie, a w kolejnym okresie programowania  zamiast bezzwrotnych dotacji unia udzielać będzie pożyczek- poinformowała na konferencji Elżbieta Hibner - członek zarządu województwa  zajmująca się funduszami unijnymi w urzędzie marszałkowskim.

Pozostaje mieć nadzieję, że przedsiębiorcy racjonalnie wykorzystają przyznane fundusze. A województwo łódzkie, a co za tym idzie także region piotrkowski odnotują wyższy wzrost gospodarczy.

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat