Urodziny Ulicy Słowackiego z eksplozją kolorów

Strefa FM Wtorek, 20 marca 20185 5364
Festiwal kolorów, sporty uliczne, food trucki i juwenalia to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na pierwsze dni czerwca. W Piotrkowie upłyną one pod szyldem Urodzin Ulicy Słowackiego.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Początkowo Urodziny Ulicy Słowackiego były planowane jako jednorazowa impreza, jednak w ubiegłym roku spotkała się ze sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Piotrkowa. W tym roku imprezę zaplanowano na 1 - 3 czerwca, a hasłem przewodnim jest "Festiwal ludzi fajnych i rzeczy galantych*".


Program imprezy jest jeszcze w trakcie ustalania, ale już wiadomo, że na mieszkańców Piotrkowa czeka moc atrakcji. Jednym z elementów będzie eksplozja kolorów. - Impreza pochodzi z hinduizmu i polega na wyrzucaniu w górę kolorowych proszków. Warto zaznaczyć, że są one bezpieczne dla zdrowia i zmywalne. Planujemy trzy wyrzuty, a całość prawdopodobnie przebiegać będzie od 16.00 do 18.00 - mówi Kacper Czapczyk z Centrum Informacji Turystycznej.


Do centrum Piotrkowa wracają także juwenalia, które w tym roku odbędą się w amfiteatrze miejskim i będą połączone z Urodzinami Ulicy Słowackiego. Główne obchody studenckiego święta zaplanowano na sobotę 2 czerwca.


Dla amatorów aktywności fizycznej przewidziano wiele atrakcji związanych ze sportem ulicznym: turniej koszykówki ulicznej, nightskating, czyli nocna jazda na łyżworolkach, czy turniej street handballu, czyli ulicznej piłki ręcznej. - Mamy nadzieję, że w mieście, w którym szczypiorniak ma duże tradycje, taka impreza sprawdzi się doskonale - tłumaczy Kacper Czapczyk.


Poza tym będzie przygotowana strefa food trucków, parada motocyklowa oraz pokazy szkół tanecznych. Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Strefa FM.

* Galanty - zwrot charakterystyczny dla mieszkańców aglomeracji łódzkiej, oznaczający: ładny, porządny, elegancki.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (5)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)20.03.2018 16:31

Żebyś nie na robił w gacie z zazdrości wyborco.

41


daks ~daks (Gość)20.03.2018 15:25

Juwenalia ?!
hahahahaha

31


gość ~gość (Gość)20.03.2018 15:16

Jak to jest ze jak w nick wpisujesz byle jakie slowo,nawet bez sensu i z 20 liter to i tak nalezy do zarejestrowanego uzytkownika?jaja se robicie?

41


gość ~gość (Gość)20.03.2018 15:14

U lala

30


wyborca ~wyborca (Gość)20.03.2018 13:19

Ale super sprawa. Nareszcie coś fajnego. Posypiemy się proszkiem, posłuchamy kapel, albo dosco polo, pójdziemy po 500+ i dłuuuuugo będzie się leczyć kaca...

125


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat