Urodziłaś się w latach 1951-1970? Wykonaj bezpłatną mammografię

ePiotrkow Środa, 12 lutego 20202 2719
Zbadaj się i zyskaj spokój! Zachęć do badania bliskie osoby w podobnym wieku. Wraz z nastaniem 2020 roku LUX MED kontynuuje akcję bezpłatnych badań mammograficznych dla pań w wieku 50-69 lat. Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ i nie wymagają skierowania lekarskiego. Bezpłatną mammografię będzie mona wykonać w Piotrkowie 27 marca!

W tym roku uprawnienia do skorzystania z bezpłatnej mammografii nabywają panie z rocznika 1970. - Zapraszamy je gorąco do rejestracji na badania i zachęcamy do ich regularnego przeprowadzania. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby – zachęcają pracownicy LUX MED.

 

W badaniu mogą wziąć udział panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na panie w 27 marca w godzinach 8.00 - 15.00 przy Domu Handlowym Merkury przy ul. Słowackiego 142.

 

Organizator badania prosi o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Polka ~Polka (Gość)13.02.2020 15:11

Dlaczego kraje takie jak Dania,Szwecja ,Francja,Holandia i inne zlikwidowały mammografię?
Aparaty używane z tych krajów trafiają za tzw. psie pieniądze do Polski.Mammografia jeżeli nawet coś wykaże i tak pacjentka dostaje skierowanie na USG.Mammografia jest bolesna bo to zmiażdzenie piersi do badania.Kobiety które maja piersi utkane gruczołowo szczegónie to odczuwaja.Mało tego przy takim spłaszczaniu piersi moga sie uaktywnic komórki rakowe.Badania pokazały że o dużo większy odsetek raka piersi maja kobiety po badaniu mammograficznym niz te które tego badania nie przeszły.Wybór należy do Was Panie.

10


cyt ~cyt (Gość)12.02.2020 13:58

Mammografia nie jest obojętna dla organizmu, lepsze jest usg i badanie palcami.

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat