Uroczysta sesja w Sulejowie

ePiotrkowRegion Czwartek, 01 marca 201820 6460
W Sulejowie odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej z udziałem wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau. Obrady poświęcone były inauguracji obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ładuję galerię...

- Powstanie II Rzeczpospolitej jest wynikiem walki o niepodległość czterech pokoleń Polaków. To ziszczenie się idei romantyków, ale też pozytywistyczna praca ludzi, którym udało się niepodległy kraj nie tylko wskrzesić, ale i utrzymać. Ojcem niepodległości jest oczywiście Józef Piłsudski, ale wymienić trzeba także Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego czy Ignacego Daszyńskiego - powiedział prof. Arkadiusz Adamczyk z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

 

- Trzeba rozmawiać o całej naszej historii, zarówno o okresie mroku, czyli rozbiorach i II wojnie światowej, jak i o pięknym jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości i roli żołnierzy wyklętych. Kulminacja obchodów w naszej gminie związana będzie z kościołem św. Floriana. Budowany był w okresie największego mroku, ale budził do walki sulejowskie serca. Dlatego też planujemy jego profesjonalne oświetlenie, aby podkreślić walory architektury gotyckiej - dodał burmistrz Sulejowa, Wojciech Ostrowski.

 

Uroczystości towarzyszyło także odsłonięcie wystawy "Piotrkowskimi ścieżkami do niepodległości", a zaproszeni goście złożyli pamiątkowe wpisy w księdze obchodów stulecia.

 


Zainteresował temat?

8

5


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

patriota 24 ~patriota 24 (Gość)10.04.2018 10:32

Pisiory! Lepiej takich wypaczonych na prawo sesji nie róbcie więcej! Wykleci, wyklęci, wyklęci... to już popada w paranoje!!!

34


empatyczna ~empatyczna (Gość)12.03.2018 10:25

Polski naród...najpierw sami wybieracie, potem tylko narzekacie.

35


gość ~gość (Gość)01.03.2018 21:06

Burmistrzu kończ pan wstydu oszczędź. Wcześniej przyklejanie się do PO teraz do PiS. A w mieście marazm stracone 4 lata

257


pokost ~pokost (Gość)11.03.2018 09:28

hucpa

80


Miły ATZ ~Miły ATZ (Gość)01.03.2018 18:25

zastanawia mnie jedno jak będzię wyglądał Sulejów i gmina za 10 lat , w tym momencie jest szaro brudno i ponuro , nie ma pracy , rosną hale sportowe ja się pytam dla kogo jak większość ludzi stąd ucieka za granice i do wielkich miast , to co było zostało rozkradzione po 89 jak nastała ta przewspaniała era Kapitalizmu. Sulejów niegdyś duma województwa Łódzkiego , teraz zapomniane gruzowisko , czemu nie ma otwieranych zakładów pracy ???? czemu to co było dziesiątki lat poupadało ????!?!?
ja rozumiem że jest fajnie bo są biedronki lidle i kauflandy w których dostaniemy wszystko i jeszcze więcej za niewielkie pieniądze
ale czemu z roku na rok jest gorzej , są te niby wybory co cztery lata ale nic się nie poprawia...

302


Uczeń ~Uczeń (Gość)01.03.2018 21:09

CYTAT :Dlatego też planujemy jego profesjonalne oświetlenie, aby podkreślić walory architektury gotyckiej - dodał burmistrz Sulejowa, Wojciech Ostrowski.
,,Kościół wzniesiony w latach 1901–1903, murowany z cegły, w stylu neogotyckim"-https://pl.wikipedia.org/wiki/Parafia_%C5%9Awi%C4%99tego_Floriana_w_Sulejowie.

130


Florek ~Florek (Gość)01.03.2018 16:06

Cytuję:
Budowany był w okresie największego mroku, ale budził do walki sulejowskie serca. Dlatego też planujemy jego profesjonalne oświetlenie, aby podkreślić walory architektury gotyckiej - dodał burmistrz Sulejowa, Wojciech Ostrowski.


Ha,ha, ha!!!

167


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat