Urlop wczesną wiosną? Czemu nie!

ePiotrkow Poniedziałek, 10 kwietnia 20170 2361
Naukowcy podkreślają, że wczesna wiosna to najlepszy moment na wybranie się na urlop. Swoista faza przejściowa pomiędzy "trybem" zimowym a tym letnim bywa przez nas źle znoszona, co skutkuje odczuwaniem efektów tzw. przesilenia wiosennego - a więc zmęczeniem i przygnębieniem. To pora idealna by odciąć się od przytłaczającej rzeczywistości i pokusić się o kilka dni wolnego, tak by naładować się pozytywną energią. Naszym zdaniem jednym z najbardziej atrakcyjnych kierunków na wczesnowiosenny urlop są... Włochy.

Warto zaznaczyć na samym początku, że urlop na przełomie marca i kwietnia wiąże się także z mniejszym ruchem turystycznym - co stanowi ogromną zaletę. Dni nie są upalne, a przyjemnie ciepłe miasta i kurorty nie są aż tak oblegane jak na przykład w lipcu czy sierpniu, ceny zwykle są o wiele niższe niż latem. Jedyne udogodnienie stanowi fakt, że wczesną wiosną na kąpiel w morzu mogą zdecydować się jedynie odważni - woda w morzu nadal nie jest tak ciepła, jak byśmy sobie tego życzyli.... A wybrać się możemy samolotem. Lot nie trwa długo.

 

Rzym

Zaczynamy - naturalnie od stolicy, w której jest w czym wybierać. Wieczne Miasto pełne jest zabytków z czasów antyku - Koloseum (na żywo prezentuje się nieskończenie bardziej spektakularnie niż na pocztówkach czy filmach), Forum Romanum, łuki triumfalne; średniowiecza (zjawiskowe bazyliki) czy baroku (Fontanna Di Trevi, Ołtarz Zwycięstwa, Schody Hiszpańskie). - Zabytki są niesamowite, Rzym to prawdziwa skarbnica, jeśli chodzi o tego typu atrakcje – wspomina Mateusz, który w ubiegłym roku odwiedził stolicę Włoch już po raz czwarty... i przymierza się do kolejnego wyjazdu – właśnie wiosną. Mateusz podkreśla jednak, że poleca przede wszystkim samodzielną eksplorację znacznie bardziej, niż korzystanie z wycieczek z przewodnikiem. - Nie twierdzę, że poleganie na przewodniku to coś złego – zaznacza. - W sprzedaży jest mnóstwo przewodników, istnieje także mnóstwo aplikacji, które pozwolą wskazać najciekawsze zabytki czy miejsca. Możesz mieć pełną kontrolę nad tym, gdzie idziesz i co chcesz zobaczyć – podsumowuje.

 

Wenecja

Nie mogło być inaczej – skoro Rzym, to i Wenecja ze szmaragdowymi wodami, piękną laguną i niespotykaną nigdzie indziej atmosferą. Lista atrakcji jest długa. To na przykład Canal Grande, czyli cieśnina, wzdłuż której powstało wiele pięknych budowli. Właśnie tutaj można spotkać gondolierów, którzy mogą zabrać Was w rejs po wodach nadmorskiego miasta – czy może być coś bardziej romantycznego? Jest oczywiście także plac świętego Marka, bodaj najpopularniejsza – obok Canal Grande – wizytówka i plener filmowy produkcji kręconych w Wenecji. Oprócz tego mnóstwo przytulnych uliczek, mostków, kawiarenek... Tutaj nie można się nie zakochać!


Mediolan / północne Włochy

Mediolan to klasa sama w sobie. Stolica światowej mody kusi przede wszystkim Quadrilatero d’Oro (złotym kwadratem), czyli kwartałem ulic, na których można znaleźć sklepy z projektami najpopularniejszych światowych projektantów i outletami ich kolekcji. Nie sposób nie wspomnieć o Corso Buenos Aires , czyli innej „modowej” ulicy, na której można znaleźć bardziej przystępne cenowo ubrania. W Mediolanie miłośnicy zabytków odnajdą także La Scalę, czyli bodaj najsłynniejszą na świecie scenę operową czy majestatyczny Zamek Sforzów czy malowniczy Park Sempione.

A skoro mowa o innych miejscach na północy Włoch, warto podkreślić, że to, co my uznajemy za wczesną wiosnę, tam odbierane jest jeszcze jako … „późna zima”. W południowym Tyrolu, Trydencie czy Piemoncie sezon narciarski trwać może nawet do końca kwietnia albo... do początku maja!


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat