Upili się i leżeli na ziemi. Mogli umrzeć z wychłodzenia

PolicjaBełchatów Czwartek, 28 listopada 20198 7620
Byli pijani, leżeli na ziemi. Dzięki anonimowemu zgłoszeniu bełchatowscy policjanci uratowali dwóch mężczyzn narażonych na wychłodzenie.

27 listopada funkcjonariusze z bełchatowskiej komendy dostali zgłoszenie o dwóch pijanych mężczyznach leżących na ziemi. Obok nich leżały butelki po alkoholu. Mężczyźni byli zdezorientowani i nie mogli podnieść się o własnych siłach. Policjanci ustalili ich dane personalne. 61-letni bełchatowianin trafił do swojego domu. Drugi z mężczyzn, 46-latek, jest osobą bezdomną. Został przewieziony do szpitala w Bełchatowie, gdzie udzielono mu pierwszej pomocy medycznej. Noc spędził trzeźwiejąc w policyjnej celi. To kolejny przypadek, gdy reakcja świadków i szybka interwencja policjantów prawdopodobnie zapobiegła tragedii.

 

- Apelujemy do wszystkich o reagowanie, gdy widzimy osoby potrzebujące pomocy – mówią funkcjonariusze z Bełchatowa. - Zwracajmy uwagę na osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok nietrzeźwych, samotnych lub bezdomnych osób. Szczególnej uwagi wymagają także osoby starsze, schorowane oraz ubrane niestosownie do pory roku. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze. Zwłaszcza teraz, kiedy pogoda sprzyja wychłodzeniu organizmu. Reagujmy na zagrożenia. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy mogą potrzebować naszej pomocy. Dzwońmy pod numer 112. Taki telefon może uratować czyjeś życie.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)28.11.2019 11:42

Widać alkohol jest jeszcze zbyt za tani

125


edolek ~edolek (Gość)29.11.2019 20:10

Jak leżeli na chodniku to może płyt słuchali ?

20


gość ~gość (Gość)29.11.2019 01:16

Pijak ma pierwszeństwo,na sor wszystkie łóżka zajęte przez panów meneli a reszta siedzi na ławkach,jeszcze oczywiście pretensje bo im się należy ,kto za to płaci ,my wszyscy a większość panów w wieku wczesno produkcyjnym

71


gość ~gość (Gość)28.11.2019 19:12

Mam nadzieję, że wystawiono im rachunek a policja przypilnuje zapłaty.

91


gość ~gość (Gość)28.11.2019 18:14

Zmarzli by trochę i dalej poszliby w melanż.

70


gość ~gość (Gość)28.11.2019 13:50

Trudno. Przecież na własne życzenie.

64


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat