Upamiętnią dwusetną rocznicę śmierci Kościuszki

Strefa FM Utworzono: Czwartek, 12 października 20170 753
Happening historyczny, upamiętniający dwusetną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki, odbędzie się 16 października w Parku Poniatowskiego. Właśnie tam, dokładnie sto lat temu, piotrkowianie zgromadzili się, by uczcić setną rocznicę śmierci patrioty i zamanifestować swój patriotyzm.

 W obchody włączy się młodzież z II LO i ZSP nr 1, czyli popularnego TPS-u.  - Spodziewam się, że wszyscy, którzy znajdą się wtedy w parku z nami i młodzieżą, która śpiewa na codzień w chórze II LO, przypomni sobie piosenki patriotyczne. Przywołamy pamięć o Tadeuszu Kościuszce. Będziemy mówili o tym, że w czasach kończącej się I wojny światowej Piotrków był dużym i ważnym ośrodkiem myśli niepodlełościowej - mówi Waldemar Domarańczyk, prezes Towarzystwa Przyjaciół Piotkrowa Trybunalskiego i jeden z inicjatorów happeningu. Początek o godzinie 13:30. 

 

O okolicznościach setnej rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki pisaliśmy między innymi w tym artykule.

 

 

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Użytkowniku Adblocka!

To dzięki reklamom jesteśmy w stanie dostarczać Ci wiadomości z Piotrkowa i okolic oraz rozwijać nasz portal. Nasze reklamy nie są inwazyjne, nie stosujemy wyskakujących okien i nie zasłaniamy nimi treści, prezentujemy maksymalnie 4 reklamy na stronę.

Prosimy, wyłącz adblocka, dodając serwis ePiotrkow.pl do wyjštków wtyczki AdBlock, a następnie odśwież stronę.

Dodaj stronę do wyjątków

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat