ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Upadłość konsumencka dla wszystkich?

Środa, 08 kwietnia 2020 3188
24 marca 2020 roku w życie weszła nowelizacja prawa upadłościowego, która upraszcza zasady ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Zwłaszcza w aktualnej sytuacji, jest to bardzo przydatna usługa. Co oznacza w praktyce?

 

W Polsce, ponad 2,83 mln osób posiada problem ze spłatą swoich zobowiązań, a liczba ta ciągle rośnie. Posiadając zadłużenie, które stale wzrasta, często nie widzimy dla siebie żadnego wyjścia z tak dramatycznej sytuacji. Ciągły stres, wydzwaniające nieznane numery, ponaglenia – to tylko niektóre sytuacje, które wiążą się z zaleganiem ze spłatą wierzycieli. Okazuje się, że jednak jest na to metoda, z której będzie mogło skorzystać jeszcze więcej osób.


Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, z którego może skorzystać każda niewypłacalna osoba. Z roku na rok coraz więcej Polaków interesuje się takim rozwiązaniem, co wynika ze statystyk resortu sprawiedliwości. Eksperci przestrzegają, że wiele osób po nowelizacji ustawy będzie starało się oddłużyć na własną rękę. Brak odpowiedniego przygotowania do rozprawy, zła argumentacja, potwierdzenie rażącego niedbalstwa – to tylko niektóre z błędów, które mogą sprawić, że sąd oddali wniosek i na kolejną możliwość ogłoszenia upadłości będzie trzeba czekać aż 10 lat!


Co zmieniło się w upadłości konsumenckiej?


Upadłość konsumencka stała się wyjściem z trudnej sytuacji finansowej dla każdego dłużnika. Dużą zmianą jest badanie przyczyny niewypłacalności. Dochodzi do niej dopiero po ogłoszeniu upadłości, a jej wynik będzie miał wpływ na plan spłaty. Oznacza to, że brak odpowiednich argumentów może rozciągnąć plan spłaty nawet do 7 lat.


Kolejną zmianą jest „warunkowe umorzenie zobowiązań”, które ma pozwolić dłużnikowi na pięcioletnie zawieszenie płatności, podczas którego może zostać złożony wniosek o ustalenie planu spłaty. Jeśli zostanie zaakceptowany, sąd nałoży obowiązek uregulowania, chociażby częściowego, zobowiązań upadłego.


Nowa ustawa chroni dłużników przed bezdomnością. Po ogłoszeniu upadłości otrzymują oni ekwiwalent równowartości przeciętnego czynszu za mieszkanie, na okres od roku do dwóch lat. Pozwoli to tym samym odbić się od dna i zacząć wszystko od nowa.


Dobra wiadomość jest również dla osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Dzięki nowym zasadom będą oni traktowani tak samo jak konsumenci, a nie jak inne spółki.


100% oddłużenia


Nowa ustawa upadłościowa jest korzystniejsza dla dłużnika. Istnieje wiele sytuacji losowych, przez które osoby wpadają w stan niewypłacalności i nie mają jak podnieść się finansowo. Kancelaria Twój Prawnik 24 specjalizuje się w oddłużaniu zarówno osób prywatnych, jak i firm.


Z okazji otwarcia oddziału w Piotrkowie Trybunalskim, każdy, kto zmaga się z problemami finansowymi, może liczyć na bezpłatną analizę telefoniczną jego sytuacji przez specjalistę, który pomoże znaleźć rozwiązanie problemów z zadłużeniem.

 

Twój Prawnik 24,
ul. Dąbrowskiego 17
Piotrków Trybunalski
tel. 504 626 900

 

 


Zainteresował temat?

2

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat