"Unosząc powieki, widzę, że..." Wystawa Piotr Kotlickiego

ePiotrkow Czwartek, 08 sierpnia 20190 987
Od 11 sierpnia do 4 września w Galerii „U Panien” (na piętrze) prezentowana będzie wystawa malarstwa Piotra Kotlickiego „Unosząc powieki, widzę że…”.

Piotr Kotlicki urodził się w 1972 roku w Zgierzu. W 2000 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Ryszarda Hungera. Obecnie wykłada w Szkole Filmowej w Łodzi na Wydziale Reżyserii. Zajmuje się filmem eksperymentalnym i malarstwem. Obok często występujących, pełnych życia form animalistycznych i roślinnych, obrazy Piotra Kotlickiego charakterystyczne są z powodu ich egzystencjalnego nastroju. Wewnętrzne rozdarcie, podatność na lęki, przemoc indywidualna i zbiorowa tylko podkreślają pesymizm cywilizacyjny autora obrazów. Jednak cechą bohaterów jego obrazów jest często witalność i skłonność do refleksji – a więc nadzieja, na mocy której upadek można powstrzymać.

 

Na spotkanie z autorem zapraszamy w niedzielę 1 września o godz. 18.00. Wstęp wolny, wejście od pl. Kościuszki.

 

 

 

 

(materiały: Centrum Idei "Ku Demokracji") 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat