Uniwersytet Trzeciego Wieku ma już 5 lat

Strefa FM Sobota, 21 maja 20111 2501
Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodzi dzisiaj jubileusz 5-lecia działalności. Z tej okazji w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się uroczystości. - Mamy już ponad 220 słuchaczy - cieszy sie Janina Franczak-Kujawska, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Piotrkowie.

- Na początku, jak to zwykle w przypadku czegoś nowego, byliśmy przyjmowani z lekkim uśmiechem, ale ja powiedziałam kiedyś prezydentowi: zobaczycie, będziecie nas potrzebować. I właśnie się to stało - widać nas, słychać nas, jesteśmy w Piotrkowie znaczącą grupą, ponieważ zagospodarowujemy pewną przestrzeń, która dotychczas leżała odłogiem - mówi prezes UTW.

 

Pani Róża Lesinśka na Uniwersytet Trzeciego Wieku uczęszcza od samego początku. Jak podkreśla, dzięki temu nie ma czasu na nudę. - Przyszedł taki moment, kiedy wiedziałam, że przejdę na emeryturę, a kiedyś mój syn powiedział: Co ty? Nie idź na emeryturę, bo będziesz siedziała w domu i... koniec. Stwierdziłam, że trzeba się czymś zająć. Dowiedziałam się o istnieniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Piotrkowie, zapisałam się, teraz już trochę działam i jakoś się to wszystko potoczyło, że nie mam czasu na emeryturze.

 

Oprócz okolicznościowych wykładów zgromadzeni w MOK-u goście mogli posłuchać muzyki klasycznej, ale także pośmiać się podczas występu kabaretu "Trzeciaki".

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

MARKPIO ~MARKPIO (Gość)21.05.2011 23:06

I wiele dobrego życzę!!

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat