Uniwersytet Jana Kochanowskiego zaprasza na warsztaty drukarskie

ePiotrkow Czwartek, 14 lutego 20190 2132
Z związku z trwającymi feriami Uniwersytet Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie przygotował kolejne ciekawe atrakcje dla dzieci i młodzieży. Już w czwartek 21 lutego na terenie uczelni odbędą się warsztaty drukarskie z cenionym nie tylko w Polsce drukarzem i specjalistą z zakresu dawnej sztuki drukarskiej. Uczestnicy warsztatów nie tylko będą mogli wykonać własną książkę, ale także poznają najpiękniejsze drzeworyty ilustracyjne.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Piotrkowie w ramach akcji "Ferie z UJK" zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty z drukarzem Tadeuszem Grajpelem, które odbędą się w czwartek 21 lutego w budynku B uczelni przy ulicy Słowackiego 116. Podczas zajęć ich uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie wykonać książki z różnego rodzaju papieru i elementy ich oprawy, a także odbić na papierze czerpanym wybrane drzeworyty ilustracyjne i poznać tajniki drzeworytu. 

Tadeusz Grajpel prowadzi pracownię badań i edukacji historycznej. Od 20 lat zajmuje się odtwarzaniem dawnych technologii i rzemiosł związanych z dziejami książki, dokumentu i drzeworytu. Wykonał rekonstrukcję prasy drukarskiej Gutenberga oraz replik około stu klocków drzeworytniczych, głównie średniowiecznych i renesansowych. Odtwarzanie tych obiektów wiąże się z badaniami z zakresu historii kultury, tworzeniem kopii dla wielu muzeów, wreszcie z prowadzonymi na szeroką skalę zajęciami edukacyjnymi. Współpracuje min. z Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie, Muzeum Archeologicznym w Poznaniu, Muzeum w Biskupinie, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Muzeum Drukarstwa Warszawskiego, Muzeum Historii Katowic, Centrum Nauki Kopernik, Ossolineum, Stowarzyszeniem Naukowym Archeologów Polskich Prowadzi zajęcia dla studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego.
 

Zapisy na zajęcia pod adresem: p.olszewski@unipt.pl

Liczba miejsc ograniczona!

 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat